Ida-Euroopa tööjõuta jäänud sakslased kutsuvad põllutöödele reedeseid noori kliimaprotesteerijaid

Maailm,
- Updated
©EPA/Scanpix
Neil noortel oleks nüüd igakülgne võimalus ennast Saksamaa põldudel keskkonnasõbralikena näidata. Pilt on illustratiivne.

Pandeemia tõttu on Ida-Euroopast pärit hooajatöötajate sissesõidukeeld rängalt tabanud Saksamaa põllumajandust ja seetõttu otsitakse uusi lahendusi.

Aastas töötab Saksamaal põldudel kuni 300 000 peamiselt Poola, Rumeenia ja Bulgaaria hooajatöötajat. Praegu kasutatakse neid külvamistöödel ja spargel ootab juba koristamist.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Välismaise tööjõu kaotuse hüvitamiseks ringlevad juba mitmesugused poliitilised nõudmised ja soovitused.
Föderaalne põllumajandusminister Julia Klöckner (CDU) soovib saata varjupaigataotlejad põllumeeste juurde, et vältida eelseisvaid raskusi põllutöödel.

Tema Alam-Saksi kolleeg Barbara Otte-Kinast (CDU) toetab pensionäride aktiveerimist põllutöödel. Siiski on väga küsitav, kas pensionärid saavad suurtes farmides füüsilist tööd teha. Tõsiasi, et riskirühm peaks sel juhul käimasoleva koroonakriisi ajal koos käima, näitab, et idee polnud tõenäoliselt kuigi hästi läbi mõeldud.

Sakslased pakuvad välja erilise lahenduse. Kellel on nüüd koolist vabad päevad? Kes on rohkem kui aasta jooksul rõhutanud, kui oluline on maailmale ja inimestele kasu tuua? Ikka liikumise “Reeded tuleviku nimel” noored.

Nüüd võiksid altruistlikud noored näidata, et see ei tähenda ainult kolmepäevase nädalavahetuse nautimist kliimamuutuste kasuks. Selle asemel võiksid lapsed anda oma panuse ühisesse hüvangusse ja pöörduda oma abikätega põllumeeste poole. Sest taludes on piisavalt töid, mida saavad ka linnanoored kiiresti ära õppida.

Lisaks saaksid paljud teada, kust toit pärineb ja kui palju vaeva nõuab riigi toiduga varustamine. Suletud koolide ajal koos värskes õhus töötamine annaks keskkonnahuvilistele noortele topelt kasu.

Allikas: Junge Freiheit

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused