Idamaade tundja Martti Kalda: islami idee on Euroopa ja lääs põhimõtteliselt hävitada

Maailm,
- Updated
©AFP/Scanpix
Islamikeskuse mošee Austria pealinnas Viinis domineerib juba lääneliku linnapildi üle.

Orientalist Martti Kalda on “Plekktrummis” välja öelnud selle, et Ida, sealhulgas islam, tahab Läänes mistahes moel domineerivaks saada.

Praegused jõujooned väljendavad Kalda sõnul Muhamedi unistust maailma islamiseerimisest, India ambitsioone ja Hiina katseid uuesti maailmas domineerida. Samas ei usu ta, et see neil kõigil korda läheb, sest domineerimine teiste üle on nagunii igasse ideoloogiasse sisse kodeeritud – palju sõltub sellest, kas keegi hakkab seda jõuliselt takistama.

“Islami idee on Euroopa ja lääs praegu põhimõtteliselt hävitada. Hiina eesmärk on meist mööda minna majandusliku ja rahandusliku võimekuse kaudu. India soov on lihtsalt järgi võtta,” pakub Kalda.

Hiina tegeleb Kalda sõnul Kagu-Aasias ja ka Aafrikas riikide kokkuostmisega. Islami puhul pole tema arvates selge, kas moslemid tahavad Euroopat muuta või lihtsalt Euroopa heaolu ka enda omaks teha, kuid igal juhul imbuvad nad sisse, kasutades ära eurooplaste madalat ja enda kõrget iivet, et kogukondi kiiresti kasvatada.

Orientalist usub, et praegune maailmasüsteem kaua enam ei kesta. “Minu arvates lõpp on juba käes, ainult me ei taha seda näha. Ma tegelikult usun, et väikest puhastust on siin maailmas isegi vaja,” ütles Martti Kalda. “See jätab pinnale need, kes on paremini valmis viimsepäevasituatsiooniks.”

Euroopas on tema hinnangul aga kadumas see tunnetus, et iga samm peab olema moraalne.

Allikas: ERR

Kommentaarid

One commentOn Idamaade tundja Martti Kalda: islami idee on Euroopa ja lääs põhimõtteliselt hävitada

  • Avatar
    uskmatu-toomas

    Selles on valge rass ise süüdi hüljates kõik oma väärtused,propageerides igasuguseid väärarenguid, raha nimel kaotanud igasugused moraali ! Kas niisugust ühiskond,kes käib mööda maailma püss käes tapmas peaks taganutma ? Rääkige siis mulladele,et erisus rikastab,et me oleme kesksoolised jne. !

Kommentaarid on keelatud

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused