Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Iiri homoabielu hääletuse taga on vasakliberaalide rahapatakad

-
04.06.2015
Yes rally in Dublin.

Miks Iirimaa homoabielureferendumil sai jah-kampaania nii laialdase kajastuse ja ei-kampaania mahavaikimise osaliseks?

Iiri parlamendiliige Rónán Mullen, ajakirjanik John Waters ja paljud teised on välja toonud, et jah-kampaania taga oli suuresti organisatsioon nimega Atlantic Philanthropies. See organisatsioon rahastab The Guardiani kinnitusel erinevaid homoabielu toetavaid gruppe Iirimaal, alates kohalikest homoorganisatsioonidest ja lõpetades Amnesty Internationaliga.

Vikipeedia sõnul on Atlantic Philanthropies asutatud 1982. aastal iiri-ameerika ärimehe Chuck Feeney poolt. Selle eesmärgiks on toetada “tervishoidu ning sotsiaalset ja liberaalset poliitikat Austraalias, Bermudal, Põhja-Iirimaal, Iiri Vabariigis, Lõuna-Aafrikas, Ameerika Ühendriikides ja Vietnamis.” 2010. aastal annetas organisatsioon 27 miljonit dollarit toetamaks USAs ObamaCare’i tervishoiureformi, mida paljud kriitikud peavad sotsialismi sissetoomiseks.

Samuti kasutab Atlantic Philanthropies valitsuste mõjutamiseks taktikat neid suuremahuliste annetustega meelitada. Nii ka Iirimaal, kus organisatsioon on miljoneid investeerinud ülikooliharidusse.

Aastail 2004–2014 rahastas organisatsioon heldelt homoliikumist Iirimaal, andes ajakirjanik Breda O’Brieni sõnul üle 17 miljoni dollari otsest toetust ja teadmata hulga kaudset toetust.

Atlantic Philanthropies on ka “Iiri immigrantide nõukoja” rahastajaks, olles seda aastail 2003–2014 toetanud ligi 9 miljoni dollariga. Maikuus kutsus immigrantide nõukoda iirlasi üles hääletama homoabielu poolt.