Iirimaa soov üle minna vaid elektriautodele on sisutühi plaan, mis ei anna reaalsuses erilist efekti

Maailm,
©EPA/Scanpix
Peaminister Leo Varadkari valitsemise ajal on Iirimaa traditsioonilised väärtused tugeva vasakliberaalse surve all.

Iiri valitsus valmistab ette seaduseelnõud, mis keelaks uute bensiini- ja diiselautode registreerimise aastast 2030. Eelnõu on osa valitsuse kliimaplaanist, millega Iirimaa vasakpoolne valitsus sunnib autojuhte edaspidi ostma ainult elektriautosid.

Iiri rahvusringhäälingu RTÉ teatel tahetakse uute bensiini- ja diiselautode registreerimise keelamisega jõuda olukorrani, kus Iiri teedel liikuvatest autodest üks kolmandik on elektri- ja hübriidautod. Ettevõtmine on osa suuremast plaanist hoida ära nn kliimakatastroof ja muuta Iirimaa aastaks 2050 süsinikuneutraalseks.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Iirimaa keskkonnaminister Richard Burtoni sõnul peaksid inimesed mõtlema sellele, et kui neil on paari järgmise aasta jooksul kavas uue auto ostmine, peaksid nad tõsiselt kaaluma elektriauto soetamist. „Elektriauto on ehk kallim, kuid kasutuskulud kompenseerivad aja jooksul selle hinna.“

Juunis ütles Iiri peaminister Leo Varadkar, et eesmärk on intensiivistada valitsuse poolt eelistatud elustiili ülevõtmist ja inimeste suunamiseks ollakse valmis tõstma makse ning viima ellu teisi n-ö nükkepoliitikale omaseid samme. „Inimeste ja ettevõtete käitumisharjumuste muutmiseks ja uute tehnoloogiate omaks võtmiseks kasutame nükkeid, st positiivset ja negatiivset stimuleerimist, regulatsioone ja teavitamist,“ ütles Vadakar. „Me kavatseme muuta elektritootmist ja selle kasutamist, kodude ja töökohtade kütmist; reisimisharjumusi, seda, milliseid sõidukeid ostetakse ja mismoodi toodetakse toitu,“ lisas ta.

Möödunud nädalal kirjutas Taani mõttekoja Copenhagen Consensus Center’i direktor Bjørn Lomborg, et ehkki elektriautosid reklaamitakse keskonnasõbralikena, kasutatakse elektriakude jaoks vajamineva energia tootmiseks pea alati fossiilkütuste põletamist.

„Hoolimata ligi 10 000 dollari suurusest toetusest auto kohta moodustavad elektriautod maailma 1 miljardist autost vaid 1%. IEA (Rahvusvaheline Energeetika Agentuur) arvestuste kohaselt on pideva poliitilise surve ja toetuste abil võimalik tõsta elektriautode osakaal 2040. aastaks 15 protsendini. Kuid CO2 emissioon väheneks selle tagajärjel ülemaailmselt vaid 1%,“ ütles Lomborg.

Allikas: Breitbart

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused