Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Iirimaal pole migrante enam kusagile panna ja neid majutatakse salaja koolidesse

11.01.2023
Massimigratsioon toob Briti saartele üha enam rändlejaid. Pilt on illustratiivne.
© Scanpix

Iirimaal puhkesid ühes Dublini linnaosas protestid, kuna lapsevanemate teadmata oli valitsus paigutanud kohalikku kooli hulgaliselt migrante ja muutnud kooli ajutiselt migrantide varjupaigaks.

Kuna Iirimaad on tabanud suur eluasemekriis ja majutuse leidmisega on probleeme nii sisserändajatel kui ka kohalikel, on valitsus hakanud paigutama migrante kasutamata hoonetesse kohalikke elanikke teavitamata. Sarnaselt toimiti ka Drimnaghi linnaosas, kus migrandid paigutati hoonesse, milles asub lasteaed ja kool. Jaanuari alguses märkasid lapsevanemad, et hoonesse sisenes terve hulk migrante, ehkki sel hetkel oli tegu hoopis koristajatega, kes tegelesid ruumide ette valmistamisega migrantide saabumiseks teadmata tulevikus. Samas selgus, et jõuluvaheajal olid koolis tõepoolest elanud sisserändajad, kes enne kooli algust mujale viidi.

Drimnaghis toimunu sarnaneb eelmise aasta lõpus aset leidnud juhtumile Dublini East Walli linnaosas, kus kohalikud protesteerisid valitsuse otsuse vastu paigutada linnaosa kasutamata kontorihoonesse sadu meessoost migrante ilma kohalikke teadmata. Protestid kogusid kiiresti hoogu, blokeeriti teid lootuses, et valitsus muudab oma otsust.

Irish Timesi väitel on isegi Iiri valitsusametnikud hakanud tunnistama olukorra jätkusuutmatust, kuna migrante ei ole enam kuhugi majutada. Samas meelitavad riigi avatud piirid neid üha juurde. Valitsuse integratsiooniministeeriumi andmetel on märtsi lõpuks ilmselt puudu enam kui 14 000 majutuskohta ja uusi ei ole enam kusagilt võtta.

Väidetavalt kritiseerib ministeerium valitsuse suutmatust suhelda kogukondadega asjakohaselt ja õigeaegselt. Ühtlasi väljendatakse kartust, et kui kriisiga toimetulekuks ei eraldata piisavalt ressursse võib see anda kätte hulga trumpe parempoolsetele ja immigratsioonivastastele. Irish Examineri sõnul pidavat Iiri politsei proteste hoolikalt jälgima, kuna nende sõnul valitsevat oht, et „paremäärmuslikud rühmitused“ püüavad kohalike meeleolu immigratsiooniküsimustes ära kasutada.

Allikas: Breitbart News