Iisrael: Euroopa abiraha läheb Palestiina relvarühmitustele

Rubriik Maailm On
©Scanpix
Protestijad põletavad USA ja Iisraeli lippe. Pilt on illustratiivne.

Sellest, et palestiinlastele antavad abirahad kaovad nagu hundikurku, ilma et nende eest midagi püsivat loodaks, on rahvusvaheline meedia varemgi kirjutanud.

Humanitaartööks mõeldud Euroopa riikide abiraha on läinud mitmes lääneriigis terroristikuks tunnistatud Palestiina relvarühmitusele, teatas neljapäeval Iisraeli julgeolekuagentuur Shin Bet.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Agentuuri teatel on seitse okupeeritud Läänekaldal humanitaartööga seotud kodanikuühendust sohki teinud ja mitut Euroopa riiki tüssanud.

Šveitsi, Saksamaa, Hollandi, Suurbritannia, Belgia, Rootsi, Hispaania ja Euroopa Liidu raha on suunatud rühmitusele Palestiina Vabastamise Rahvarinne (PFLP).

Ajakirjanikega vestelnud anonüümsust sooviv Iisraeli ametnik ütles, et PFLP-le üle kantud summa ulatub miljonitesse eurodesse.

Shin Bet teatel on juhtumi üks kahtlusaluseid Hispaania kodakondsusega Juana Rashmawi.

Shin Beti uurimine tõi ilmsiks Euroopa ametlikest valitsusinstitutsioonidest saadud märkimisväärsete rahasummade suunamise PFLP mässulise terroritegevuse rahastamiseks Läänekaldal.

Summa täpset suurust agentuur ei avaldanud. “Mitte ükski valitsus ei teadnud, kuhu raha läheb,” ütles Iisraeli ametnik.

Shin Beti teatel kasutasid PFPL-iga mestis abiorganisatsioonid doonorite petmiseks võltsprojekte, tegelikust suuremaid arveid ja palku ning võltsitud pangadokumente.

Rashmawile esitati neljapäeval Läänekaldal Iisraeli sõjaväekohtus süüdistus muu hulgas keelatud organisatsiooni kuulumises ja selle heaks raha liigutamises.

Kahtlusaluseid on veel kolm, kõik Läänekaldalt ja seotud kodanikuühendustega.

Iiraeli ametniku sõnul alustati uurimist juba kahe aasta eest, kuid dokumendid osutavad rahapesule alates 2014., mõnel juhul koguni 2006. aastast.

Iisraeli välisministeerium on asjaga seotud Euroopa riikide suursaadikud välja kutsunud ning Iisraeli diplomaadid neis riikides on esitanud iga riigi välisministeeriumile tõendid.

Iisrael nõuab juhtumiga seotud organisatisoonidele abiraha ülekannete kohest külmutamist. (AFP-BNS)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused