Iisrael pagulasi ei võta, aitab immigrantidel Euroopasse jõuda

Maailm,
- Updated
IsraAID-on-coast

Iisraeli humanitaaragentuur IsraAid on paigutanud Kreeka rannikule kümneid täispalgalisi töötajaid, kes peavad aitama randunud immigrantidel leida teed Saksamaa poole, teatab portaal Israel21c.

Iisraeli humanitaartöötajad ei tegele üksnes Süüriast ja Iraagist pärit sõjapõgenike aitamisega. Euroopasse aidatakse immigrante ka Afganistanist, Pakistanist, Sudaanist ja Somaaliast.

Ühtlasi on Iisraeli töötajaid saadetud Serbiasse Ungari piirile, kus nad peavad hoolitsema “tuhandete Serbiast Ungarisse siseneda püüdvate põgenike vajaduste eest.” IsraAid aitab immigrantidel liikuda läbi Serbia ja Horvaatia Saksamaa suunas.

IsraAidi kodulehe põhjal rahastavad seda Iisraeli välisministeerium, Ameerika Juutide Komitee, Ameerika Juudikongress, B’nai B’rith ja paljud juudiorganisatsioonid üle maailma.

Iisraeli sisepoliitika on suunatud kolmandast maailmast pärit pagulaste takistamisele ja riigist väljasaatmisele. Iisraeli valitsus kutsub riiki jõudnud põgenikke ametlikes tekstides “sissetungijateks”. Varasem siseminister Eli Yishai on öelnud, et asüülitaotlejate elu Iisraelis tuleb muuta nii viletsaks, et nad oleks sunnitud ise riigist lahkuma.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused