Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Iisraeli kaitseminister andis mõista, et riigil on tuumarelv

21.05.2015
Yaalon

Iisraeli kaitseminister Moshe Ya’alon pidas kuu algul Jeruusalemmas kõne, kus ta ähvardas Iraani Nagasaki ja Hiroshima kordamisega. Iraani saadik ÜROs on seepeale toonud välja, et see tähendab sisuliselt tuumarelva olemasolu tunnistamist Iisraeli poolt.

Kuu algul peetud kõnes meenutas Ya’alon USA tuumarünnakuid Jaapanile Teise maailmasõja ajal. “Ma mäletan lugu president Trumanist,” rääkis minister. “Talt küsiti, mis tunne oli pärast Nagasaki ja Hiroshima tuumapommitamist ja 200 000 inimese tapmist. Ja ta ütles, et kui alternatiiviks oli pikk sõda, siis see oli moraalne otsus.”

“Ma räägin konkreetsetest sammudest, kui me tunneme, et kiiretest tavaoperatsioonidest ega millestki sellisest ei piisa,” lisas Ya’alon.

Iraani saadik ÜROs Gholam-Ali Khoshru võtab seda avaldust kui ähvardust oma riigi vastu, kirjutab PressTV. Ta on saatnud kirja sel teemal ÜRO peasekretärile Ban Ki-moonile ja Julgeolekunõukogu leedulasest presidendile Raimonda Murmokaitėle.

“Need avaldused kujutavad endast Iisraeli režiimilt kogemata lipsanud tunnistust, et neil on tuumarelvad,” teatas Khoshru oma kirjas.

Iisrael ei ole kunagi ametlikult tunnistanud tuumarelvade omamist. 1986. aastal teatas tuumainsener Mordechai Vanunu Briti pressile, et töötas mitu aastat tuumarelvade tehases, misjärel ta mõisteti Iisraelis 18 aastaks vangi. Iisraeli ametlik seisukoht on, et nad ei kavatse olla esimene riik, kes toob tuumarelvad Lähis-Idasse.