Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Illegaalid hindavad üle kõige nelja suuremat ja rikkamat Lääne-Euroopa riiki

-
17.11.2019
Illegaalid ootavad Prantsuse sadamalinnas Calais`is võimalust Briti saartele pääsemiseks.
© ZUMAPRESS.com/Scanpix

Kaks kolmandikku kõigist Euroopa illegaalsetest immigrantidest elab vaid neljas liikmesriigis (Suurbritannia, Saksamaa, Prantsusmaa ja Itaalia) ning uusimate andmete kohaselt elab kõige rohkem illegaale Suurbritannias.

2017. aastal, mis on kõige hiljutisem aasta, mille kohta on olemas andmed, oli illegaalseid migrante EL-i liikmesriikides 3,9 kuni 4,8 miljonit inimest. Kuid hoolimata EL-is kehtivale isikute vabale liikumisele elab 70% neist neljas riigis  ja pooled neist Saksamaal ja Suurbritannias.

Uuringufirma Pew Research Centre’i raporti kohaselt on illegaalide (raport nimetab neid mitteametlikeks immigrantideks) arv 2014. aastast järsult kasvanud ja kõige rohkem oli neid 2016. aastal. Pärast seda on nende arv veidi langenud, kuid tegelikult on ikkagi väga vähesed illegaalsetest immigrantidest Euroopast lahkunud. Osaliselt on illegaale jäänud vähemaks ka seetõttu, et mõnedes riikides, nagu näiteks Prantsusmaal, on illegaalidel mõne aja möödudes õigus taotleda kodakondsust.

Pew Research Centre arvestas kokku ka illegaalid ilma asüülitaotlejateta, kellel teatud perioodi jooksul puudub ametlik staatus riigis. Selle arvestuse kohaselt elab kõige rohkem illegaale Suurbritannias – umbes 1,2 miljonit, Saksamaal aga 700 000.

Organisatsiooni Migration Watch UK esimees Alp Mehmeti sõnul on tegemist tõsise probleemiga: „Need arvud on igal juhul hoiatuseks järgmise valitsuse moodustajale ja näitavad, miks peab 77% valijatest illegaalset immigratsiooni tõsiseks probleemiks.“ Ta leiab, et poliitikud peaksid selle pakilise küsimusega kohe tegelema.

Immigratsioon ei ole siiani olnud Suurbritannia üldvalimiste kampaanias oluliseks teemaks, kuna konservatiivide senised valitsused ei ole suutnud immigratsioonile piiri panna ja seega on neil keeruline süüdistada ka opositsioonis istuvaid leiboriste avatud piiride poliitika toetamises.

Viimaste aastate ootamatu ja massiline Euroopa-suunaline migratsioon on mõjutanud tõsiselt mitme Euroopa riigi demograafilist olukorda. Seda mitte ainult Saksamaal ja Suurbritannias, aga ka väiksema rahvaarvuga riikides nagu näiteks Rootsis.

Saksamaal on praegu veerand elanikest sisserändaja taustaga (st inimesed, kelle vähemalt üks vanem ei ole sündinud Saksamaal). See arv aga ainult suureneb ja juba praegu on 42% alla kuue aastastest lastest Lääne-Saksamaal sisserändaja taustaga.

Olukord on sarnane ka Suurbritannias, kus hinnanguliselt 82% rahvastiku arvu kasvust on sel sajandil mõjutatud migratsioonist. 2018. aastal saabus Suurbritanniasse enam kui 600 000 migranti. Rootsis on aga iga viies inimene sündinud välismaal ja viimastel aastatel on sisserändajate arvu osakaal elanikkonna hulgas tõusnud ajalooliselt kõrgele tasemele.

Allikas: Breitbart