Illegaalide Euroopasse smugeldamiseks kasutatakse üha enam lennuliiklust

Maailm,
©Reuters/Scanpix
Üha enam illegaale toovad kohale lennukid.

Selle aasta algusest on Saksamaale sisenenud enam kui 6000 illegaali lennujaamade kaudu. Tegelikkuses on neid inimesi aga ilmselt palju rohkem.

Die Welt kirjutab, et lennukile saamiseks kasutavad migrandid valedokumente või broneerivad oma lende vahetult enne väljumist ümber.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kuna varasemalt populaarsel Balkani teekonnal on riigid sulgenud oma piirid, ent üle Egeuse mere saabuvate migrantide arv on taas suurenenud, siis on neist paljud hakanud üritama Lääne-Euroopasse reisimist lennukiga.

Saksamaa illegaalse migratsiooni analüüsi- ja strateegiakeskuse (Gasim) eksperdid tegid juba 2017. aastal kindlaks, et karmima piiripoliitika tagajärjel on migrantide hulgas muutunud populaarseks alternatiiviks lennukiga reisimine.

Ametnikud toovad välja kaks peamist meetodi. Esiteks kasutatakse ära Schengeni viisaruumis kehtivaid reegleid ja passikontrolli puudumist. Ning kui enne lennukile minekut dokumenti ikkagi nõutakse, siis esitatakse tavaliselt võltsitud dokument või siis kellegi teise õige dokument.

Kõige rohkem lennatakse Lääne-Euroopa poole Kreeka lennujaamadest. Kreeka on esimene EL-i riik, kuhu migrandid sageli jõuavad. Möödunud aastate jooksul on seal tekkinud üha enam smugeldajaid, kes aitavad migrantidel pettusega lennuki peale saada. Sageli pakutakse n-ö täispaketti garanteeritud kohale jõudmisega Saksamaale. Smugeldajad muretsevad lühikese ajaga ka vajalikud dokumendid.

Teiseks broneeritakse lahtise lennukuupäevaga pileteid, mida saab väga lühikese etteteatamisega ümber vahetada. See tähendab, et smugeldajad jälgivad lennujaamades koha peal, milliste väravate juures parasjagu pistelisi kontrolle tehakse ja väldivad siis neid lende. Gasimi raporti kohaselt on migrandid sel ajal juba lennujaamas ja siis muudetakse kiiresti lennu sihtkohta.

Saksamaa valitsuse osapooled suhtuvad probleemi erinevalt. Kristlike demokraatide (CDU) sisejulgeoleku ekspert Armin Schuster nõuab pisteliste kontrollide intensiivistamist maa- ja õhupiiril ning sadamates. „Valedokumentidega sisserändajaid peaks olema võimalik kohe piirilt või lennujaamast tagasi saata,“ leiab Schuster.

Sotsiaaldemokraatide (SPD) ekspert Uli Grötch leiab aga, et tegemist ei ole mingi erilise probleemiga. Tema meelest ei ole illegaalide arv niigi kasvanud reisijate arvuga võrreldes kuigi palju suurenenud.

2019. aasta esimese kuu kuuga suudeti siiski takistada 4301 illegaali sisenemist Saksamaal lennujaamade kaudu.

Allikas: Die Welt

Refereeris Triin van Doorslaer

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused