Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Illegaalne massimigratsioon kannab endas ohtlikke hoovuseid

03.10.2023
Aafrika kodusõdades tehakse meeletuid kuritegusid ning võõrsile pagevad sageli ka mõrvarid.
© Scanpix

Liberaalses Läänes kujundatakse massimigratsioonist klantspilti, mitmed kõrged tegelased, sealhulgas ka Rooma paavst ja Euroopa Komisjoni siseasjade volinik Ylva Johansson nõuavad rändlejatele eriõigusi, samas aga astuvad Vahemere paatidest kaldale ennekõike noored sõjaväeealised mehed.

Lääs eirab täiesti juba ammu teada fakti, et suured rändeprotsessid ajavad koos tõeliste hädalistega teele ka muidusööjad ja kurjategijad, viimased üritavad oma tegude eest varjuda uuel “kodumaal”, kasutades ära ülimalt soosivat suhtumist migrantidesse. Sageli trügivad sellised tõelistest abivajajatest ettegi, jättes viimased pikalt ootama ja ka raha on neil rohkem, et inimkaubitsejatele tasuda.

Paraku on Lääne-Euroopas juba kümneid juhtumeid, kus migrantide seast on leitud sõjakurjategijaid. Soomeski oli kohtu all Sierra Leonest pärit 52-aastane Gibril Massaquoi, keda süüdistati kuritegudes Libeeria kodusõja ajal, kuid põhjanaabrid olid sunnitud ta tõendite puudumisel õigeks mõistma. Veristest, lausa genotsiidsetest Aafrika kodusõdadest on raske tunnistajaid leida.

Saksamaa ajakirjandus aga kirjutas jeziiditarist, kes oli Islamiriigi ajal seksiori ning Saksamaale jõudes avastas, et üks tema piinajatest on sinna migrandina saabunud. Noor naine sõitis tagasi Iraagi kurdide alale, sest seal oli turvalisem.

Massimigratsioonis ei tea keegi, kui paljud Aafrikast tulijad on tegelikult hädalised, paljud aga kurjategijad. Enamikus Aafrika riikidest sõditakse ju suuremal või vähemal määral, paljud kodusõjad on kestnud aastakümneid. Ohuks aga pole ainult endised sõdurid, vaid ilmselt on paljud tulijad sõdades nähtu tõttu moraalselt sandistatud või muutunud ükskõikseks vägivalla suhtes – ja läänelikus ühiskonnas on nemadki ohuks.

Alljärgnevalt üks päris ametlik uudis, mis peaks panema mõtlema – mis siis, kui meile saabuvate Vahemere paadipõgenike seas on neid, kes pole sellistes tegudes päris puhtad, on olnud kasvõi ükskõiksed.

ÜRO: Kongo DV-s tapetakse ja sandistatakse enneolematult palju lapsi

KINSHASA, 30. september, AFP-BNS – Kongo Demokraatlikus Vabariigis langeb tänavu tõenäoliselt kolmandat aastat järjest tapmise, sandistamise, röövimise ja seksuaalse väärkohtlemise ohvriks rekordarv lapsi, teatas laupäeval ÜRO.

Aasta esimeses pooles registreeriti konfliktist räsitud riigis 1700 tõsist lastevastaste kuritegude juhtumit, teatas ÜRO lasteagentuur UNICEF. Seda on 41 protsenti rohkem kui mullu samal ajal.

Agentuuri teatel on kasvu taga vägivalla intensiivistumine, massiline ümberasumine ja relvarühmituste tegutsemine asulate läheduses.

Praeguse trendi jätkudes purustatakse riigis 2022. aastal püstitatud antirekord, hoiatas UNICEF.

Samuti märgiti, et relvarühmitustesse värvatud laste arv kasvas aasta esimesel kuuel kuul mullusega võrreldes 45 protsenti 1100-ni, samas kui üle 400 lapse tapeti või sandistati.