Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Illegaalsed immigrandid saavad Rootsis lihtsamalt arstiabi kui põlisrootslastest eakad

-
31.03.2020
Immigrandid
© Voice of Europe

Rootsis on nüüdsest pandud paika uued piirangud ja reeglid koroonaviirusega võitlemiseks, mille kohaselt on migrantidel paremad võimalused arstiabi saamiseks kui põlisrootslastest eakatel.

Väljaanne Nyheter Idag kirjutab, et Rootsi terviseamet tuli välja suunistega meditsiiniasutustele, kus on kirjas, et patsiente tuleb ravida ainult selle põhjal, milline on nende tervislik seisund, st et ravimisel võetakse aluseks patsiendi võimalused tervenemiseks, mitte seda, kas nad on Rootsi kodanikud, kas neil on õiguslik staatus riigis viibimiseks ja kas neil on õigus tasuta arstiabile.

Reaalselt tähendab see seda, et eakad ja varasema terviseprobleemiga põlisrootslased, kes on terve elu maksnud Rootsi riigile makse, võivad jääda viiruse veelgi laiema leviku korral noorte ja elujõulisemate migrantide kõrval ravist ilma. Rootsi terviseameti sõnul on just sellised meetmed vajalikud viiruse leviku takistamiseks.

Nyheter Idag on varasemalt kirjutanud, et tervisesüsteemi täieliku ülekoormatuse korral plaanib Rootsi valitsus hakata patsiente nende seisundi järgi profileerima, st tähtsuse järjekorda seadma. Kui viirus peaks tõepoolest kontrolli alt väljuma, peetakse valitsuse juhistest loomulikult kinni, kuid sellel võivad olla paljudele rootslastele fataalsed tagajärjed.

Nakkustõrje spetsialist Staffan Sylvan kirjutas Expressenis, et Rootsi tervishoiusüsteem ei ole viiruse massiliseks levikuks absoluutselt valmis. Samas on Rootsi immigrantide kogukondades viirus juba suurelt levinud, näiteks somaalide hulgas on väga palju positiivselt testituid. Migrandid ei suhtu aga viirusesse kuigi vastutustundlikult. Nad köhivad ja aevastavad meelega teiste inimeste suunas, pidades seda vahvaks naljaks ja teiste hirmutamise viisiks. Samas teevad mõned seda ka teiste nakatamiseks meelega.

Erinevalt teistest Euroopa riikidest ei kiirustanud Rootsi valitsus viiruse leviku tõkestamiseks rangete piirangute kehtestamisega ja tagajärjed võivad olla ettearvamatud.