Illegaalsed immigrandid saavad Rootsis lihtsamalt arstiabi kui põlisrootslastest eakad

Maailm,
©Voice of Europe
Immigrandid

Rootsis on nüüdsest pandud paika uued piirangud ja reeglid koroonaviirusega võitlemiseks, mille kohaselt on migrantidel paremad võimalused arstiabi saamiseks kui põlisrootslastest eakatel.

Väljaanne Nyheter Idag kirjutab, et Rootsi terviseamet tuli välja suunistega meditsiiniasutustele, kus on kirjas, et patsiente tuleb ravida ainult selle põhjal, milline on nende tervislik seisund, st et ravimisel võetakse aluseks patsiendi võimalused tervenemiseks, mitte seda, kas nad on Rootsi kodanikud, kas neil on õiguslik staatus riigis viibimiseks ja kas neil on õigus tasuta arstiabile.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Reaalselt tähendab see seda, et eakad ja varasema terviseprobleemiga põlisrootslased, kes on terve elu maksnud Rootsi riigile makse, võivad jääda viiruse veelgi laiema leviku korral noorte ja elujõulisemate migrantide kõrval ravist ilma. Rootsi terviseameti sõnul on just sellised meetmed vajalikud viiruse leviku takistamiseks.

Nyheter Idag on varasemalt kirjutanud, et tervisesüsteemi täieliku ülekoormatuse korral plaanib Rootsi valitsus hakata patsiente nende seisundi järgi profileerima, st tähtsuse järjekorda seadma. Kui viirus peaks tõepoolest kontrolli alt väljuma, peetakse valitsuse juhistest loomulikult kinni, kuid sellel võivad olla paljudele rootslastele fataalsed tagajärjed.

Nakkustõrje spetsialist Staffan Sylvan kirjutas Expressenis, et Rootsi tervishoiusüsteem ei ole viiruse massiliseks levikuks absoluutselt valmis. Samas on Rootsi immigrantide kogukondades viirus juba suurelt levinud, näiteks somaalide hulgas on väga palju positiivselt testituid. Migrandid ei suhtu aga viirusesse kuigi vastutustundlikult. Nad köhivad ja aevastavad meelega teiste inimeste suunas, pidades seda vahvaks naljaks ja teiste hirmutamise viisiks. Samas teevad mõned seda ka teiste nakatamiseks meelega.

Erinevalt teistest Euroopa riikidest ei kiirustanud Rootsi valitsus viiruse leviku tõkestamiseks rangete piirangute kehtestamisega ja tagajärjed võivad olla ettearvamatud.

 

4 commentsOn Illegaalsed immigrandid saavad Rootsis lihtsamalt arstiabi kui põlisrootslastest eakad

 • Avatar

  Huvitav, millel põhineb see demonstratiivne kartmatus ja ignorantsus millega Rootsi sotsialistid järjepanu oma ühiskonna- ja inimeksperimente läbi viivad ? Ajalooõpikust peaks ju ometi teada olema omaaegne Saksa sotsialisti dr. Mengele ning tema ning ta parteikaaslastest “inimkatsetajate ” üldtuntud saatus Nürnbergis,või kuidas ?

 • Avatar
  White Pride Worldwide

  Rootsis on vist isegi koolid veel lahti, kui nüüd 2022 rootslased jälle sotsid tagasi valivad, siis on ikka juutide omanduses Bonnieri meediagrupp väga kõva ajupesu rahvale teinud.

 • Avatar

  PS: Barbara on tagasi – eelmine video oli aastast nii 2000 ja 20 aastat hiljem kutse meie tapmiseks jätkub;
  https://www.youtube.com/watch?v=e23cOgMpYzs

 • Avatar

  Rootsi valitsev klikk – kaasa arvatud “kuninglik pere” – on muutnud Riigi ja rahva püsima jäämise võimatuks.
  Ainukene mis suudab rootis rahva päästa kui LÄHIMA paari aasta jooksul toimub seal reaalne rahvusotsialistlik revolutsioon.
  Hetkel on AINUKESEKS reaalseks jõuks kes suudab sellist pööret läbi viia on Rootsi relvajõud – loodame siis…

  Juba mõned aastad tagasi oli mitu uudist kus Rootsi riiklikud struktuurid eelistasid rootslastele sissetungijaid.
  Riiklikest korteritest tõsteti välja eakaid inimesi, et teha ruumi sissetungijatele. Anti kohtu alla isikuid kes julgesid
  viidata sissetngijatele kui ohule rootsi rahva tulevikule ja oli ka muud liiki repressioone – kõik ühes suunas.

  Kui siia veel lisada olukord pea kõigi Rootsi suuremates linnades kus on tekkinud sissetungijate enklaavid kuhu politseil
  asja ei ole siis on vaid aja küsimus kus Rootsi riik kui selline lakkab olemast. Rootsi naised jagatakse kohalike moslemite
  vahel ära orja turul ja kes vastu hakkab see vägistatakse ja läheb orjaks – selline on islami praktika mis ei muutunud sajandeid.

  Lisan ka video Rootsis resideeruvast organisatsiooni (nüüd vist endine) juhilt Barbara Spectrelt kes ütleb (parafraseerin);
  “Valged eurooplased kui sellised kuuluvad väljasöömisele, selleks õpetame neile tolerastiat ja muid progressivseid vaateid.
  Neid kes ei taha õppida ja omaks võtta meie väärtusi me sunnime selleks”.
  https://www.youtube.com/watch?v=9iXh28LVZCg

  Veel üks näitlik video – see on üle kuue aasta vana ehk olukord on läinud ainult hullemaks:
  https://www.youtube.com/watch?v=o9FoAXGAx5s

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused