Illegaalsed migrandid on oma ebaseadusliku rändega võtnud Balkani rahvastelt turvalisuse

Maailm,
- Updated
©EPA/Scanpix
Migrandid Bosnias Bihacis.

Illegaalne migratsioon Türgist Kreekasse ja sealt üle Balkani on taas suurenenud. Saksamaa siseministeeriumi sõnul viitavad kõik andmed sellele, et Balkani regiooni kaudu Lääne-Euroopasse liikuvate illegaalide arv ületab sel aastal 2017. ja 2018. aasta statistika.

Hetkel peatub Balkani regioonis umbes 12 000 migranti, neist ainuüksi Bosnia ja Hertsegoviinas ligi 7000. Ilmaolude halvenemise tõttu seistakse silmitsi migrantide majutusprobleemidega. Aasta algusest saadik on väikeriiki saabunud enam kui 25 000 migranti, kuid neist 18 000 on liikunud edasi teistesse Euroopa riikidesse.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Saksamaa politsei sõnul ongi hakatud taas kasutama Lääne-Euroopasse jõudmiseks üha enam Balkani teekonda ning üheks keskseks peatuskohaks on Una Sana piirkond Bosnia ja Hertsegoviinas.

Piirialadel elavad inimesed on seetõttu üha murelikumad. Näiteks Bosnia ja Hertsegoviina ning Horvaatia piirikülade elanike sõnul tekitavad ringiliikuvad illegaalid kohalikes elanikes hirmu ja kadunud on turvatunne, sest koos migrantidega on kasvanud kuritegevus. Üks Horvaatia Orah linna elanik kutsus siseminister Davor Božinovići koha peale olukorraga tutvuma.

„Kõige hullem on see, kui inimene tunneb end omaenda riigis kaitsetuna. Meid ei kaitse keegi. Teiste riikidega võrreldes on meie olukord kõige hullem.“ Ka teised linnaelanikud kinnitavad, et nende linnake ei ole enam sama turvaline, nagu see enne migrantide sissevoolu oli. „Möödunud nädalal varastas üks migrant mu ema auto, sõitis sellega ja lõhkus selle täielikult,“ rääkis elanik.

Horvaatia piirilinna Vrograci linnakese linnapea Ante Pranicu sõnul on olukord väga tõsine. „Kõigis piirilinnades on sarnane probleem, kuid ennekõike on selle probleemi põhjuseks Euroopa Liidu migratsioonipoliitika.“

Horvaatia siseministeeriumi statistika kohaselt on sellel aastal leidnud aset vähemalt 14 467 illegaalselt riiki sisenemise katset ja 750 inimsmugeldamise juhtu.

Allikad: Die Welt, Voice of Europe

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused