“Ilus” sotsialistlik elu Venetsueelas: inimesed korjavad ellujäämiseks jäätmeid

Maailm,
- Updated
starving-venezuelans-dig-through-garbage-for-food-twitter-640×480

Aastaid kestnud sotsialistlik jaburmajandamine, langenud sissetulekud nafta ekspordist ja hüperinflatsioon on viinud Venetsueela kriisi, mis on muutmas kunagist Lõuna-Ameerika jõukaimat riiki maailma kõige pakilisemaks humanitaarprobleemiks.

Sel kuul tõstis Venetsueela valitsev diktaator Nicolás Maduro miinimumpalka 40% võrra, 248 000 bolivarini kuus, kuid meeletu inflatsiooni tagajärjel on selle väärtus dollarites vaid 1,17 USD.

Portaal Breitbart vahendab sel nädalal Venetsueela ajakirjaniku Glenda Umaña isiklikul kodulehel ilmunud lugusid tavalistest inimestest Venetsueelas, kes on sunnitud koguma ja müüma ellujäämiseks jäätmeid. Kotitäit jäätmeid, milles on näiteks mädanema läinud banaanid, mustaks tõmbunud porgandid ja kartulid, on võimalik müüa 18 000 bolivari eest, mis praeguse hüperinflatsiooni tingimustes on umbes 10 USD senti.

Endised Hugo Chávezi toetajad, kes viimastel valimistel hääletasid Nicolás Maduro poolt, on pettunud ja leiavad, et valitsus ei ole täitnud oma lubadust aidata inimesed vaesusest välja.

„Me sööme vaid korra päevas, joome oma kõhu petmiseks vett,“ rääkis üks ettejuhtuvatest materjalidest kokkupandud varjualuses elav naine. „Tunnen end üdini abituna, kui lapsed küsivad süüa ja ma ei tea, mida teha.“

Ka möödunud aasta märtsis Kolumbia ajalehes El Tiempo ilmunud artiklis kirjeldati, kuidas Venetsueela pealinnas Caracases tuhlavad inimesed varahommikuti läbi eelmise õhtu jäätmeid, et koguda müümiseks kokku „parim“ prügi.

2016. aastal läbiviidud uuring näitas, et 15% Venetsueela elanikest sõid regulaarselt jäätmeid, enam kui pooled inimesed läksid magama näljasena. See number on nüüdseks kindlasti kasvanud, sest riigi niigi katastroofiline majandusolukord muutub üha hullemaks. Venetsueela linnade tänavaid katavad tohutud prügilademed, seda eriti Caracases, kus kohaliku omavalitsuse puudumisel prügi äravedu ei toimu.

Naised teenivad näiteks raha oma juuste müümisega, noored tüdrukud tegelevad prostitutsiooniga, samuti toimub inimorganite müük. Meeleheitel inimesed söövad kodutuid koeri, tapetud on ka loomaaialoomi, samal ajal kui sotsialistlik valitsus on soovitanud inimestel hakata pidama küülikuid.

Allikas: Breitbart

Refereeris Triin van Doorslaer

Foto: sotsiaalmeedia

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused