IMF: pandeemia suurendab sugupoolte ebavõrdsust. Keda selle eest risti lüüa?

Maailm,
©Scanpix
Rahvusvaheline Valuutafond on ideoloogiliste mängudega kaasa läinud.

Liberaalne maailmakäsitlus on juba loonud mentaliteedi, kus ebavõrdsuse korral on keegi süüdi ja teda peab karistama. Kuidas aga karistada pandeemiat?

BNS teatab: Koroonaviiruse pandeemia ähvardab põrmustada edu, mis on viimase kolme aastakümnega vähendanud majanduslikku ebavõrdsust naiste ja meeste vahel, selgub Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) teisipäeval avaldatud hinnangust.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Tervishoiukriis, mis viib üleilmse GDP 4,9-protsendilisse langusesse, mõjutab naisi rohkem kui mehi, sest naised töötavad enim kahju kannatanud sektorites – teeninduses, kaubanduses ja hotellinduses.

IMF tõi esile ka selle, et naised teevad rohkem tasustamata kodutöid – keskmiselt 2,7 tundi nädalas. “Nad võtavad enamasti enda kanda piirangutest tulenevad kohustused, näiteks koolide sulgemise korral,” kirjutab IMF blogipostituses.

Uudisel on ilmselt olemas taust, kuid sama tuntav on ka ideoloogiline sõnum, üleskutse algatada mingi ideoloogiline võitlus – neomarksism on juba tunginud rahandus- ja majandussfääridesse.

Sellise uudise sõnum saab olla vaid hoiatav ehk võetav üleskutsena võtta midagi ette naistele abistavate tingimuste loomiseks. Pandeemia on naisi raskemalt tabanud, sest majanduskriis on tuntavam neis valdkondades, kus töötab rohkem naisi, ja seda mitte diskrimineerimise pärast, vaid loogilistel põhjustel, näiteks teeninduses, seetõttu, et see sektor sobib naistele.

Jutt tasustamata kodutöödest ja kohustustest koolide sulgemise järel (lapsed jäävad koju), näitab selgelt feminismimeelset suhtumist. Kui peres selline olukord tekib, peavad lahenduse leidma pered (kelle palk annab perele rohkem ja kes võiks koju jääda), mitte ideoloogilised politrukid, kes hakkavad soolisest ebaõiglusest karjuma ja ühiskonda barrikaadidele ajama.

Rahvusvahelise Valuutafondi hinnang näitab, kui üleideologiseeritud on kõik üleilmalised organisatsioonid, sealhulgas ÜRO, WHO ja paljud teised.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused