Immigrantide tõrjumises süüdistatav Ungari hoopis karistab karmilt inimkaubitsejatest tapjaid

Maailm,
©AFP/Scanpix
Merkeli soositud rändelainega kaasnenud inimkaubandus pole head teinud ei Euroopale ega immigrantidele.

Ungarit on süüdistatud migrantidevaenulikkuses, ebainimlikkuses ja paljudes teistes pattudes, kuigi selle taga on vaid mure oma rahva pärast – nüüd aga näitas just madjarite kohtusüsteem üles karmust nende vastu, kes põhjustasid migrantide ebainimliku surma.

Ungari kohus mõistis Euroopa põgenikekriisi tipphetkel, 2015. aasta suvel, 71 migrandi lämbumise põhjustanud inimsmugeldajate jõugu neli liiget 25 aastaks vangi. Üks afgaan ja kolm bulgaarlast toodi kohtusaali käeraudades, saatjaks näomaskides politseinikud. Neli meest mõisteti süüdi ohvrite tapmises ja Kecskemeti esimese astme kohus mõistis nad 25 aastaks vangi.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Prokuröri sõnul ignoreerisid smugeldajad teel Ungari-Serbia piirilt Austria poole migrantide karjeid, kes enne surma veoki seinte vastu tagusid ja karjusid. Süüriast, Iraagist ja Afganistanist pärit 59 mehe, kaheksa naise ja nelja lapse surnukehad leiti Austrias maantee äärde jäetud veokist 26. augustil 2015. Nad olid surnud ruumipuuduse, liikumisvõimaluse puudumise, õhupuuduse ja ülekuumenemise tõttu.

Juhtunu jahmatas kogu Euroopat, kus püüti massilise migratsioonilainega toime tulla. Veel mitu sama jõugu liiget on mõistetud süüdi inimeste ebaseaduslikult üle piiri viimises. Kohtuprotsess toimub Ungaris, sest võimude teatel surid põgenikud just seal, enne kui veok Austriasse oli jõudnud.

Ungari prokurörid teatasid neljapäeval, et kaebavad kohtuotsuse edasi. “See otsus ei peegelda piisavalt kuriteo raskust,” ütles peaprokurör Gabor Schmidt, kes oli nõudnud süüdlastele eluaegset vangistust.

Siin maksaks kindlasti ära märkida, et Rootsis, Saksamaal, Soomes ja mujalgi Lääne-Euroopas on immigrandid raskete kuritegude eest minimaalseid karistusi saanud ja sageli ka õigeks mõistetud, Rootsi politseis aga isegi eiratakse kaebusi, kui selgub, et selle taga on pagulased.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused