Immigratsiooni ja euroliidu suhtes kriitiline AfD on nende vastu suunatud kihutustöö kiuste Ida-Saksamaal populaarseim partei

Rubriik Maailm On
- Updated
©Scanpix
AfD valimisplakat

Peagi toimuvatel Saksamaa Alam-Saksi ja Brandenburgi liidumaa valimistel on Alternatiiv Saksamaale (AfD) väga tugeval positsioonil. Viimaste küsitluste kohaselt on võimalik võita kristlikke demokraate (CDU) mõlemal liidumaal ja kogu Ida-Saksamaal on AfD kõige populaarsem partei 24% (CDU 22%).

Alam-Saksi pealinna Hannoveri linnapeaks pürgiv AfD kandidaat, erukindral Joachim Wundrak süüdistab intervjuus Neue Zürcher Zeitungile Saksamaa kantsler Angela Merkelit Saksamaa vastases poliitikas ja massiimmigratsiooni toetamises.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Endine CDU liige Wundrak ütleb intervjuus, et lahkus Merkeli parteist 2017. aastal, sest pettus Merkelis, kes keeldus tunnistamast oma 2015. aasta migratsioonikriisi ajal tehtud vigu. 2018. aastal, pärast erruminekut Luftwaffest, otsustas Wundrak astuda julge sammu ja liituda AfD-ga. „Kõiki, kes söandavad tunnistada, et toetavad AfD-d hakatakse sildistama ja hirmutama. Lisaks satuvad nad Antifa huviorbiiti,“ ütles Wundrak.

Vasakäärmuslik liikumine Antifa on korduvalt rünnanud AfD liikmeid, seda nii verbaalselt kui ka füüsiliselt. Näiteks peksid Antifa liikmed selle aasta alguses julmalt läbi AfD juhtpoliitiku Frank Magnitzi.

Wundraki arvates võib juhtuda, et CDU ja Merkel kaotavad peagi täielikult Saksa armee Bundeswehri toetuse. „Politseinike hulgas on aga toetus AfD-le ilmselt veelgi suurem kui sõdurite hulgas,“ väitis Wundrak. „Politseinikud puutuvad tänaval kokku igapäevaeluga. Nemad on need, kes seisavad eesliinil.“

Wundraki sõnul sarnaneb AfD programm väga palju CDU 2003. aasta valimisplatvormiga. „Kui kuulata AfD kõnesid praeguses liidupäevas, siis võib öelda, et kõneleb terve mõistus,“ viitas ta. Merkelit kritiseerib Wundrak aga karmilt. „Merkel andis vande Saksamaa ees, kuid tal on raskusi rääkida Saksa rahvast. Ta eelistab rääkida rahvastikust. Paljudel Saksa poliitikutel on probleem tegutseda omaenda rahva nimel,“ rääkis Wundrak.

„Oma riigi piiride kaitsmine ei ole [nende poliitikute jaoks] enam oluline. Saksamaa on loovutanud üha enam suveräänsust Euroopa Liidule, Euroopa Keskpangale, rahvusülestele organisatsioonidele. Mina sellega nõustuda ei saa. Rahvusriik on Saksamaa jaoks ainus õige riigivorm. Kui struktuurid muutuvad liiga suureks, hakkab kiiresti levima ka ebademokraatlik vaimsus,“ ütles Wundrak.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused