Immigratsioonivastane AfD sai Saksa Tüüringi liidumaal võimsalt teise tulemuse

Maailm,
AfD liider Tüüringis Bjoern Hoecke.

Paremkonservatiivsed rändevastased erakonnad koguvad kogu Euroopas populaarsust, sealhulgas ka Saksamaal.

Saksa parempoolne immigratsioonivastane erakond Alternatiiv Saksamaale (AfD) sai pühapäeval Tüüringi liidumaal peetud valimistel teise tulemuse, parandades jõuliselt oma positsiooni, selgus ringhäälingukompaniide ARD ja ZDF lävepakuküsitluste tulemustest.

AfD sai vähemalt 23 protsenti häältest, mida on üle kahe korra rohkem kui eelmistel valimistel 2014. aastal. AfD edestas napilt kantsler Angela Merkeli Kristlik-Demokraatlikku Liitu (CDU), mida toetas 22 protsenti hääletanutest.

AfD peakandidaat Tüüringis Björn Höcke ütles toetajatele, et 30 aastat pärast Berliini müüri langemist on hääletatud uue revolutsiooni poolt. Höcke hinnangul on AfD arenemas suureks parteiks ka üleriigiliselt.

Eelmisel kuul suurendas AfD valimistel kahe Saksamaa idaosa liidumaa parlamendis samuti järsult oma esindatust. Brandenburgi ja Saksimaa liidumaades sai AfD 20 protsendilise toetuse ehk sai suuruselt teiseks erakonnaks.

Kõige populaarsem oli vasakäärmuslik Die Linke umbes 30 protsendi häältega. Sotsiaaldemokraatidele (SPD) kuulus ainult kaheksa protsenti häältest. (AFP-BNS-UU)

Kommentaarid

One commentOn Immigratsioonivastane AfD sai Saksa Tüüringi liidumaal võimsalt teise tulemuse

Kommentaarid on keelatud

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused