Inimkaubanduse õitseaeg: üks migrandiots Türgist Küprosele ja 434 400 eurot tasku

Maailm,
©AFP/Scanpix
Süüria põgenikud Küprosel – sõjast põgenevad vaid mehed.

Küprose politsei teatel on riigi vastuvõtukeskusesse viidud 120 Türgist paadiga saabunud Süüria migranti. Nad kõik maksid väidetavalt transpordi eest 4000 dollarit ehk 3620 eurot.

Politsei teatel on süürlaste seas 97 meest, 20 last (sealjuures 14 saatjata alaealist) ning kolm naist. Nende alus avastati kolmapäeval riigi kaguranniku lähistel ning see suunati eskordi saatel sadamasse.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Migrantide sõnul asusid nad teele Türgi Mersini sadamalinnast pärast seda, kui nad olid pagenud Süüriast Türki erinevatel aegadel.

Seega on migrantidel piisavalt raha, et oma sõit Türgist Küprosele kinni maksta. Kindlasti peavad nad arvestama ka edasipääsemise kuludega, sest sihtmaaks on tõenäoliselt Saksamaa.

Lisaks tasub tähele panna, et tulijad on valdavalt mehed ning Lääne-Euroopa praktika järgi võivad “alaealised” tegelikult märksa vanemad olla.

Kohalikud naised ütlesid Süüriat külastanud Rootsi riigiraadio ajakirjanikule, et maal pole ülesehitustöödeks piisavalt mehi ning Euroopa ja teised lääneriigid peaks nad “välja lööma” ja koju saatma, kirjutas Objektiiv aasta eest.

Damaskuse ülikooli väisates täheldas Johan-Mathias Sommarström, et 70 protsendi ulatuses ümbritsesid teda naisterahvad. “Vaata ringi, sa näed vaid naisi,” nentisid tudengineiud Safaa ja Sheima. “Ülikoolis, uulitsail, kohvikutes – ainult naised.”

Massimigratsioonis on seega kaotajateks lähtemaad ja migrantide pered, peamine võitja aga suuri rahasid liigutav inimkaubandus, kellel läheb kuludesse ainult paat.

Kes aga inimkaubisejate partneriteks on, sellele viitab samuti BNS-i vahetatud uudis: Hispaania vabaühendus teatas neljapäeval, et tema päästelaev Open Arms võttis Liibüa ranniku lähistel pardale 73 migranti. Kolmapäeval teatas päästelaev Ocean Viking 30 inimese pardalevõtmisest Liibüa ranniku lähistel. Kokku on sel laeval nüüd 125 migranti.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused