Inim(kaubandus)õiguslased soovivad Euroopa legaalset migrantide Vahemerest ülevedamist korraldama panna

Maailm,
©AP/Scanpix
Vabaühendused kujutavad ette, et paatidega on võimalik terve Aafrika Euroopasse toimetada.

Euroopas põrkuvad üha enam kaks arusaama – ühed arvavad, et Vahemerel tuleks migrante aktiivsemalt päästa, mis aga tooks kaasa ohtlikule teele minejate arvu kasvu; teised aga leiavad, et kui lõpetatakse igasugune migrandikorje, lakkaks ka inimkaubandus ja hukkumised lainetes.

Euroopa Nõukogu inimõigusvolinik manitses reedel Euroopa riike migrante Vahemerelt päästma, mitte jätma seda tööd abiorganisatsioonide ja Liibüa võimude hooleks. Dunja Mijatović ütles, et liikmesriigid peaksid “võtma endale suurema vastutuse migrantide merelt päästmises ja nende õiguste kaitses ning hoiduma karistamast vabaühendusi”.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Elupäästmine ei ole kuritegu,” rõhutas ta, jättes täpsustamata, et kuritegu on politseialuse rammimine, nagu seda tegi Sea Watch-3 laev.

Volinik tegi etteheiteid Euroopa riikide üha karmistuvale rändepoliitikale ja soovimatusele jagada omavahel vastutust juba saabunud migrantide eest. Avaldus tuli ajal, mil taas on tekkinud vastasseis Itaalia valitsuse ja Liibüa rannikult põgenikud kokku korjanud smugelduslaeva vahel.

Saksa organisatsiooni Sea-Eye laev “Alan Kurdi” päästis reedel Liibüa ranniku lähedal rahvusvahelistes vetes ülekoormatud kummipaadist 64 migranti. Paadis ei olnud 64 mehe ja naise jaoks piisavalt joogivett ning pardal polnud ka sateliittelefoni ega navigatsiooniseadmeid.

“Selle kummipaadi pardal olnud inimestel oli tohutult õnne,” ütles vabaühendus ja lisas, et väljavaated mõne binokli vaatevälja jääda olid pea olematud. Ilma GPS-i ja vähimate meresõiduteadmisteta ei oleks need inimesed ilmselt kunagi maale jõudnud ning oleksid lihtsalt kadunud, ütles operatsiooni juht Gorden Isler. Nagu näha, ei saa vabaühenduste inimesed ise aru, et just nende tegevus soodustab uute paatide kaldast lahti lükkamist, ja terve Aafrika on seetõttu siia pürgimas.

Vahemerelt 54 migranti kokku korjanud Itaalia humanitaarorganisatsiooni abilaeva ei lubatud reedel Lampedusa sadamasse. Itaalia väidab, et päästelaevade kohalolu julgustab smugeldajaid ja see paneb ebaõiglase koormuse Itaaliale võtta vastu Põhja-Aafrikast pagevaid inimesi.

Seega soovib liberaalne Euroopa päästeoperatsioonide laiendamist, mis tähendaks üha uusi ja uusi põgenikepaate ning sellega seonduvalt otsest migrandivedu Aafrikast Euroopasse. Kriitikud ütlevad selle peale, et parem siis juba kruiisilaevad kohe Aafrika riikide sadamatesse saata.

Hukkumised Vahemeres on täielik vabaühenduste süü, kes oma tegevusega innustavad üha rohkemaid migrante teele asuma, kuid ei suuda neid aidata ja lasevad uppuda. Seetõttu soovivadki nad, et Euroopa hakkaks sõna otseses mõttes ülevedu korraldama.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused