Inimõiguste organisatsioon süüdistab Ukrainat

Maailm,
- Updated
©Scanpix
Ukrainian President Volodymyr Zelenskyy

Amnesty International andis hiljuti välja raporti, mille kohaselt on Ukraina väed mõningates sõjapiirkondades seadnud ohtu tsiviilkodanikke ning rikkunud inimõigusi. Eile õhtuses videoülekandes vastas Zelenskõi nendele süüdistustele.

Pressiteates ütles Amnesty Internationali peasekretär Agnes Callamard: „Oleme dokumenteerinud mustri, kuidas Ukraina väed seavad asustatud piirkondades ohtu tsiviilisikuid ja rikuvad sõjaseaduseid.“

Raporti kohaselt on Ukraina väed Harkivis, Donbassis ja Mõkolajivis rajanud mõningatel juhtudel oma baase eramupiirkondadesse ning kasutanud seal ka relvasüsteeme. Raporti kohaselt on seda tehtud ka koolides ja haiglates ning nende vahetus läheduses, mis on aga rahvusvaheliste seaduste rikkumine.

Oma videopöördumises ütles Ukraina president Volodõmõr Zelenskõi, et Amnesty üritab „vastutust agressorilt ohvrile nihutada“. Ta ütles: „ Kui keegi koostab raporti, milles leitakse, et ohver ja agressor on väidetavalt milleski sarnased ning kus analüüsitud on mõningast informatsiooni ohvri kohta, kuid mitte seda, mida tegi samal ajal agressor, siis seda ei saa tolereerida.“

 

Loe lisaks:

https://www.amnesty.org/en/latest/news/2022/08/ukraine-ukrainian-fighting-tactics-endanger-civilians/

Allikas: Delfi

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused