Iraagi Mosuli peapiiskop hoiatab: naiivsest Euroopast on saamas moodsa maailma tõeline kaotaja

Maailm,
©Scanpix
Iraagi katoliiklased hoiatavad Euroopat hukatuse eest, mille toob kaasa massimigratsioon.

Iraagi katoliku kiriku Mosuli peapiiskop Najeeb Moussa Michaeel ütles hiljuti intervjuus European Postile, et on Euroopa pärast rohkem mures kui oma kodumaa Iraagi pärast, kuna Euroopa on terrorismi ja kontrollimatu immigratsiooni suhtes äärmiselt naiivne.

„Euroopast on kujunemas moodsa maailma tõeline kaotaja, sest liigutakse eemale oma uskumuslikest, kultuurilistest ja religioossetest põhialustest. Kirikust ja selle pärandist ära pööramisega minnakse kaasa kõige hullemate fundamentalistlike, lodevate või individualistlike ideoloogiatega, peaasi, et need vastustaksid põhialuseid,“ rääkis peapiiskop Euroopa praegust olukorda kommenteerides.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kui temalt küsiti, millist nõu annaks ta Euroopale terrorismi ja islamiäärmuslastega toime tulemiseks, ütles Michaeel, et ennekõike peaks Euroopa jääma kindlaks iseendale ja oma usule.

„Idas vaatame me Euroopa peale sageli kadedusega. Kuid me oleme säilitanud loomulikud väärtused: perekonna kaitsmise ja toetamise, usu järgimise, uhkuse oma identiteedi ja päritolu üle. Kõik need on asjad, mida ma näen Euroopas vaikselt kadumas,“ ütles peapiiskop, korrates oma muret Euroopa pärast. „Ning mõnikord lastakse tegutseda äärmuslastel või salafistlikel liikumistel, mis lõpuks suruvad peale oma ideoloogiad, neist saavad vihaõhutajad ja nad käituvad neid vastu võtnud riikide suhtes lugupidamatult.“

Najeeb Moussa Michaeel hoiatas eurooplasi ka naiivse suhtumise eest migratsiooni. „Peab olema väga lühinägelik, et mitte märgata Euroopa naiivsust terrorismi ja kontrollimatu immigratsiooni suhtes,“ ütles ta.

„Sugugi mitte kõik need inimesed ei tule, et teid armastada või teenida neid vastu võtnud riike. Kui te ei kontrolli ega võitle kriminaalidega ning nendega, kes keelduvad võtmast omaks teie riigi väärtusi ning inimõigusi ja kes loovad oma seaduseid, siis kaotate oma eluviisi, oma kultuuri, oma heaolu. Katoliiklaste jaoks ei ole naiivsus voorus, ent ettevaatlikkus on; ja just nii peaksite ka teie suhtuma migratsiooni,“ ütles Mosuli peapiiskop ja lisas: „Kui te ei tee seadusele toetudes ja kindlalt tegutsedes lõppu terrorismile, siis ähvardab teid ja teie lapsi põlvili surumise oht.“

Allikas: Remix News

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused