Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Iraak alustab neljapäeval oma kodanike repatrieerimist Valgevenest

15.11.2021
Sugulased ootavad Iraagis Erbilis Valgevenes hukkunud migrantide tagasitoomist.
© Scanpix

Iraagi valitsus korraldab neljapäeval oma Valgevene-Poola piirile lõksu jäänud kodanikele “vabatahtlikkuse alusel” repatrieerimislennu, teatas välisministeerium.

“Iraak korraldab 18. novembril esimese lennu neile, kes soovivad vabatahtlikult Valgevenest naasta,” ütles välisministeeriumi kõneisik Ahmed al-Sahaf.

Välisministeeriumi esindaja ei täpsustanud, kui palju inimesi pääseb Minsk-Bagdadi lennule, kuid ütles, et Iraagil on andmeid 571 piiril viibiva kodaniku kohta, kes on valmis vabatahtlikult naasma.

Valgevene-Poola piiril viibib tuhandeid Lähis-Ida migrante, kellest suur osa on Iraagi kurdid. Regulaarlennud Bagdadi ja Minski vahel peatati augustis, Valgevene diplomaatilised esindused Bagdadis ja Iraagi Kurdistani pealinnas Arbilis on olnud suletud üle nädala.

“Need meetmed on vähendanud iraaklaste suundumist Valgevenesse, kuid probleem on selles, et osa Iraagi kodanikke sõidab nüüd Minskisse Türgi, Katari, AÜE ja Egiptuse kaudu,” ütles Sahaf.

Türgi keelustas reedel Süüria, Iraagi ja Jeemeni kodanike pääsu oma lennujaamadest Valgevenesse, Süüria eralennufirma Cham Wings Airlines peatas laupäeval lennud Minskisse.

Valgevene riikliku lennufirma teatel keelatakse süürlastel, iraaklastel, jeemenlastel ja afgaanidel Dubai palvel saabuda riiki Araabia Ühendemiraatidest lähtuvate lendudega.

Pühapäeval oma veebisaidile postitatud avalduses nelja riigi kodanikele ütles Belavia, et neid ei lubata Dubaist Valgevenesse suunduvatele lendudele “vastavalt AÜE pädevate võimude otsusele”. (AFP-BNS)