Video! Iseseisvuspäeva marss tõi Varssavi tänavatele sadu tuhandeid Poola rahvuslasi

Maailm,
- Updated

Kuigi vasakliberaalne Euroopa üritab tõestada, nagu oleks Poolas ja Ungaris võimul mingid koletised, näitab nende maade rahvas immigratsioonivastastele valitsustele üha suuremat toetust.

Poola 100. iseseisvuspäeval Varssavis toimunud rahvuslaste marsil osales umbes 200 000 inimest, vahendab BNS siseministeeriumi andmeid.

Marssijate hulgas olid ka Poola president Andrzej Duda, peaminister Mateusz Morawiecki ja valitseva konservatiivse Seaduse ja Õigluse partei liider Jarosław Kaczyński. Varssavi keskväljakul lauldi ka Poola hümni. Marsile eelnes sõjaväeparaad.

“Rõõm on marssida puna-valgete lippude all, austada neid, kes võitlesid Poola eest ja olla õnnelik selle üle, et see Poola on vaba, sõltumatu ja suveräänne riik,” ütles president Duda oma kõnes.

Algselt keelustasid liberaalsed linnavõimud rahvuslaste marsi, kuid see kaevati kohtusse ja seal kuulutati keeld ebaseaduslikuks. President Andrzej Duda ja peaminister Mateusz Morawiecki otsustasid kolmapäeval, et marsivad selle ridades kaasa.

11. novembri iseseisvusmarss on läbi aegade rahvarohke olnud. Tänavu lõid selles kaasa ka EKRE noorteorganisatsiooni Sinine Äratus liikmed.

Euroopa Liidu vasakliberaalid on seda üritust kogu aeg paremäärmuslikuks pidanud ja nüüd on nende hirm üha suurem, sest europarlamendi valimistel on neil oht kaotajaks jääda.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused