Islami naistevaenulikkus: ahistamist tuleb palju ette ka palverännakul pühasse Mekasse

Maailm,
Saudi Araabia naised
©AFP/Scanpix
Saudi Araabia naised

Pärast Merkeli üleskutset kõigile süürlastele tulla Saksamaale sõjapakku, sai heausklikele sakslastele esimeseks külmaks dušiks massiline naiste käperdamine Kölnis ja mitmetes teistes Saksamaa linnades 2016. aasta uusaastaööl.

Pärast üldist nördimuslainet, mis kustutas paljude eurooplaste lillelise pildi õnnetutest pagulastest, tõid mõned südikamad ajakirjanikud välja tõsiasja, et islam kui usk, elulaad ja mentaliteet, ei suuda ega tahagi euroopalikke väärtusi järgida, seda eriti naiste õiguste osas. Nimelt selgus, et massiline naiste ahistamine ja ka vägistamine leidis aset ka Araabia Kevade ajal, kui Egiptuses tänavatele tulnud rahvamassis võtsid mehed nende arust liigselt vabameelsed naised käsile.

Nüüd on kansalainen.fi Kronen Zeitungile viidates välja toonud veel ühe nüansi islami naistevaenulikkusest — nimelt kogevad paljud naised ahistamist ka iga-aastastel palverännakutel Mekasse.  Palverännak sellesse pühasse linna ehk hadž on üks islami viiest sambast, mille iga islamiusuline mees on oma elu jooksul kohustatud sooritama, kui see on majanduslikult võimalik.

Mis puudutab naisi, siis neil tuleb palverännakul järgida ühte tingimust – selleks on lähedase inimese (mahram) olemasolu. Mahram on lähedane inimene mehe või meessugulase näol, kelle sugulusaste ei võimalda naisel temaga abiellu astuda. Paraku on hadž üks maailma suurimaid usulisi kogunemisi, millele Saudi Araabia annab igal aastal välja üle 4 miljoni viisa, see on tuntud suurte rahvamasside tunglemiste poolest, mis sageli lõpevad ka surnukstallamistega. Inimtulva tõttu ei pruugi mahram alati naise juures olla, seda enam, et mehi ja naisi üritatakse siiski võimalikult lahus hoida.

Pakistanlanna Sabica Khan rääkis oma kogemustest Facebookis, jutustades sellest, kuidas  ta Kaaba püha kivi juures tundis endal meeste käsi, kuid rahvarohkuse tõttu ei saanud esialgu isegi lahkuda. Tema ülestunnistus tõi kaasa paljude naiste sarnaste kogemuste jagamise sotsiaalmeedias, kus nad tunnistasid, et palverännak võib naistele tõeliseks painajaks kujuneda.

Nii mõnigi inimene võib öelda: mida need islami naistevaenulikud tavad meisse puutuvad? Paraku on asi selles, et Euroopasse valguvad endiselt kümned tuhanded moslemimehed, kelle kasvatus on juba maast-madalast kulgenud teadmises, et naine polegi täisväärtuslik. Kui väga vasakliberaalne Euroopa ka ei püüaks neid mehi ümber kasvatada, ei õnnestu see kunagi, sest multikultuursusideoloogia on tugevale islamile nagu kausitäis kallerdavat sealihasülti, mille võib ja peabki prügikasti lennutama. Seega on kõige õigem islam kristlikust kultuuriruumist üldse eemal hoida!

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused