Islamiäärmuslaste vastus: 50 Christchurchi ohvri eest 310 Sri Lankal

Sri Lanka terroriohvrid.

Sri Lanka valitsus teatab, et terrorirünnak saarel oli vastuseks Christchurchi mošeetulistamisele.

Sri Lankal üle 300 inimelu nõudnud terrorirünnakute esialgne juurdlus näitab, et see oli “kättemaks Christchurchi eest”, teatas saareriigi asekaitseminister teisipäeval.

“Esialgsed uurimised on toonud päevavalgele, et see, mis Sri Lankal (pühapäeval) juhtus, oli kättemaks rünnaku eest moslemitele Christchurchis,” ütles asekaitseminister Ruwan Wijewardene parlamendis.

Tema sõnul näitab uurimine, et rünnaku taga oli kohalik islamiäärmuslik rühmitus National Thowheeth Jama’ath (NTJ) ning sellel olid sidemed Indias tegutseva vähetuntud islamistliku rühmitusega.

“See rühmitus, National Thowheeth Jama’ath, mis rünnaku ellu viis, oli tihedalt seotud JMI-ga, nagu on nüüdseks selgunud,” lausus asekaitseminister, viidates rühmitusele, mida tuntakse nime all Jamaat-ul-Mujahideen India.

JMI kohta on teada vaid, et see asutati eelmisel aastal ning et see on seotud Bangladeshis tegutseva sarnase nimega rühmitusega.

Wijewardene ütles üksikasju avaldamata, et Sri Lanka on tegemas uurimise raames rahvusvahelist koostööd.

Austraallasest paremäärmuslane tappis 15. märtsil Uus-Meremaal Christchurchis kahes mošees 50 inimest. Sri Lankal sai pühapäeval kaheksas plahvatuses surma 310 ja vigastada umbes 500 inimest.

Terrorirünnakutega seoses on praeguseks vahistatud 40 inimest. (AFP – BNS)

Täiendatud! UNICEF-i teatel sai 27 last surma ja 10 viga pommirünnakus Püha Sebastiani kirikule Sri Lanka läänerannikul asuvas Negombo linnas. Riigi idaosas Batticaloas sai plahvatuses surma 13 last, nende seas 18 kuu vanune beebi.

Kommentaarid