Islamiriik lubab Ukraina sõja varjus avada uue rinde Euroopas

Maailm,
- Updated
©Scanpix
Koht, kus suri Islamiriigi endine liider Abu Ibrahim al-Qurashi.

Euroopas on islamiterrorism tänu julgeolekumeetmetele kõvasti maha surutud, kuid Islamiriigi uus üleskutse võib vallandada uue terrorilaine, seda kasvõi pussitamiste kaudu, mida on sisuliselt võimatu ette näha ja ära hoida.

Äärmusrühmitus Islamiriik tõotas pühapäeval kättemaksu oma endise juhi tapmise eest ja kutsus oma toetajaid üles kasutama ära Ukraina sõda, et korraldada rünnakuid Euroopas.

“Jumalale toetudes kuulutame välja õnnistatud kampaania kättemaksuks Abu Ibrahim al-Qurashi ja rühmituse endise eestkõneleja surma eest,”  teatasid islamistid sõnumirakenduses Telegrami avaldatud helisõnumis.

Rühmituse uus kõneisik Abu-Omar al-Muhajjir kutsus samuti toetajaid üles jätkama rünnakuid Euroopas.

“Tuleb ära kasutada käesolevat võimalust, et ristisõdijad võitlevad üksteisega,” viitas Muhajjir Venemaa sissetungile Ukrainasse.

Islamiäärmuslaste eelmine juht sai surma veebruari alguses, kui õhkis pommi, et vältida tabamist USA vägede poolt haarangu ajal Süüria loodeosas.

Briti vandekohus mõistis esmaspäeval terroristliku liikumise Islamiriik toetaja Ali Harbi Ali ühehäälselt süüdi alamkoja saadiku David Amessi tapmises mullu oktoobris. Ali lõi Amessi mullu oktoobris Kagu-Inglismaal Leigh-on-Sea väikelinnas lihanoaga enam kui 20 korda.

Süüria kurdiväed, tänu suuresti kellele äärmusrühmituse Islamiriik “kalifaat” 2019. aastal lõpu leidis, hoiatasid möödunud kuul, et maailm laseb kõrvaltvaatajana džihadistidel uuesti sündida. (AFP-BNS)

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused