Istanbuli konventsioon kui “Brežnevi pakike”

Maailm,
- Updated
©Scanpix
Istanbuli konventsiooni vasakliberaalne variant leidis hukkamõistu ka Horvaatias.

Istanbuli konventsiooni tutvustatakse kogu maailmale kui naistevastast vägivalda tõkestavat ühiskokkulepet, kui jäetakse märkimata, et seda õilsat ideed ellu viivasse dokumenti on sisse sokutatud mitmed “miine”. Ehk siis “Brežnevi pakikestele” tagasi mõeldes – “Krahv Monte-Cristoga” saad kaasa “Väikese maa” ja “Taassünni”, mis peavad raamaturiiulil esikohal olema.

Viimasel ajal on mitmed riigid sellest konventsioonist taganenud või loobunud ning Poola ja Ungari on seda teinud just nende “miinide” pärast. Rünnakutes nende kahe riigi vastu kasutatakse aga just sellist väidet, nagu ei hoolitaks nendes maades naiste turvalisusest – miski ei saa ebaõiglasem ja vääram olla, sest seal on ka konventsioonita vastav seaduandlus ja tahe olemas.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Istanbuli konventsioonist tahab taganeda ka Türgi, kuid seal on taust teine – erinevalt kristlikest Poolast ja Ungarist on Türgi islamiriik, kus sekulaarsus nõrgeneb ja usu mõju tugevneb, islam aga on tuntud naiste väheste õiguste poolest.

Muide, ka Eestis üritavad “euroopalike väärtuste” kandjad seadusandlusesse sokutada kooseluseaduse sätteid, nagu viimati välisteenistuse seadusesse – et diplomaadid saaks kaasa võtta ka samasoolised “poiss- ja tüdruksõbrad”.

Mis siis peitub Istanbuli konventsiooni “miinides”? Ennekõike sooideoloogia, homo- ja transseksuaalsuse agenda, kohustus aidata kaasa selliste “rõhutute” immigratsioonile ja traditsioonilise pere lammutamine.

Kõige paremini on konventsiooni iseloomustanud EKRE poliitik ja Riigikogu esimees Henn Põlluaas. “Pealtnäha on tõesti tegemist dokumendiga, mis seab esikohale vägivalla all kannatanud, kohustub riiki pakkuma neile tuge ja teenuseid, juurutab mõistmist, et vägivallal, eelkõige naistevastasel ja peresisesel vägivallal puudub õigustus. Konventsioon on suunatud islamimaailma taunitavate naistevastaste praktikate vastu. See on väga õige ja hea,” rääkis Põlluaas.

“Konventsioonis on paraku terve hulk äärmuslikke vasakliberaalseid ja sõna otseses mõttes ebanormaalseid sätteid, mis sisaldavad endas hoopis uut vägivalda ja represseerimisallikaid, seda just nende suhtes, kes peavad tähtsaks perekonda, moraali ja normaalseid mehe ja naise vahelisi suhteid. Konventsioon kuulutab traditsioonilised soorollid, kombed ja tavad naistevastaseks vägivallaks. Sugupool olevat vaid sotsiaalselt konstrueeritud roll, mitte evolutsiooni tulemus. Arvamus, et meestel on isaroll ja emaroll, olevat naistevastasele vägivallale õhutamine ja tuleb välja juurida koos mehelikkuse ja naiselikkusega, koos naistele istumise pakkumise ja ukseavamisega,” rääkis Põlluaas, lisades, et konventsioon nõuab näiteks radikaalfeministlike ja mittestereotüüpsete soorollide sisseviimist haridussüsteemi ja vastavate õpikute koostamist.

Nii et kui lugeda nädalavahetuse uudistest Türgi ja Poola naiste protestidest, siis tasub mõelda, miks nad seda teevad – türklannad kindlasti islami praktikate pärast, Poolas aga naised kas ei tea “miinidest” ja lähtuvad vägivallavastasest momendist või vastupidi, nad teavad väga hästi, mis ideoloogiate heaks nad tänavatele läksid.

Istanbuli konventsioon iseenesest on õige, kuid vastuvõetamatu on selle vasakliberaalse variandi “miiniväli”.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused