Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Itaalia ägab kontrollimatu ebaseadusliku rändetulva all

18.09.2023
Migrandiuputus Itaalia Lampedusa saarel.
© Scanpix

Möödunud nädalal jõudis inimkaubitsejate tegevuse tagajärjel Itaalia Lampedusa saarele rekordarv illegaalseid sisserändajaid Põhja-Aafrika rannikult. Paari päevaga jõudis väikesele saarele ligi 8500 illegaali – seda on rohkem kui on saarel kohalikke elanikke. ÜRO põgenike- ja migratsiooniameti andmetel maabus saarel 199 paati.

Olukorda kommenteerides hoiatas Itaalia peaminister Giorgia Meloni, et kui sellisel inimuputusel lastakse jätkuda, on Euroopa tulevik tõsises ohus. Pressikonverentsil, mille Meloni andis koos Lampedusat külastanud Euroopa Komisjoni presidendi Ursula von der Leyeniga, ütles Meloni, et Euroopa Liidu liikmesriigid peavad kogunema ja leidma võimaluse, kuidas tulla ühiselt toime kontrollimatu migratsiooni probleemidega. „Ohus on tulevik, mida Euroopa endale soovib, sest Euroopa tulevik sõltub Euroopa võimekusest tulla toime tõsiste probleemidega,“ hoiatas Meloni.

„Kontrollimatu immigratsioon on Euroopa probleem, mis vajab Euroopa vastust,“ sedastas omakorda von der Leyen, kes kutsus üles teisi liikmesriike võtma vastu osa Itaaliasse saabunud migrante. Kriisi tegelikest põhjustest von der Leyen endiselt rääkida ei soovinud.

Itaalia Punase Risti sõnul on praegu saarel asuvas migrantide majutuskeskuses endiselt 1500 sisserändajat, ehkki keskus mahutab ainult 400. Migrante on ümberasustatud Sitsiiliasse ja Itaalia mandriosale, ent nende sissevool saarele jätkub. Kohalikud on äärmiselt häiritud ja võtsid saarele saabunud poliitikud vastu protestiga, ähvardades blokeerida maanteed.

Meloni sõnul tehakse kõik võimalik. Samas jätkavad vabaühenduste poolt opereeritavad laevad migrantide korjamist merest, julgustades ja mahitades sellega inimkaubandust ja massilist väljarännet Aafrikast.

Itaalia ametliku statistika kohaselt on Itaaliasse sisenenud septembrikuu seisuga mereteed kaudu 126 000 illegaali. Möödunud aastal samal ajal oli see arv 66 000 ja 2021. aastal 42 000. Niimoodi jätkudes võidakse sel aastal ületada 2016. aasta rekord, mil Itaaliasse saabus septembri lõpuks mereteed kaudu 132 000 migranti. Kokku saabus 2016. aastal Itaaliasse mereteed kaudu 181 000 migranti.

Massiline sisseränne Euroopasse on jätkunud hoolimata ELi lepingust Tuneesiaga, mille järgi peaks Tuneesia hoidma ohjes inimkaubitsejate tegevust migrantide üle mere toomisel. Vastutasuks on EL lubanud Tuneesiale majandusabi.

Meloni sõnul tuleb inimuputus peatada. Ta tunnistas, et kontrollitud, mõõdukas ja seaduslik sisseränne võib mingil määral toetada Euroopa majandusi, kuid illegaalne ja kontrollimatu massiline migratsioon mõjub väga halvasti Euroopa demograafilisele olukorrale.

Allikas: Breitbart News