Itaalia ja Liibüa kaevasid välja vana, Gaddafi allkirjaga migrandileppe

Maailm,
Immigrandid
©Scanpix
Immigrandid

Paljud analüütikud on tunnistanud, et mitmed hädad Vahemere regioonis algasid pärast Liibüa diktaatori Muammar Gaddafi kukutamist, milles oli käsi mängus nii NATO-l kui ka Euroopa Liidul, eriti Prantsusmaal.

Itaalia ja Liibüa leppisid kokku, et jõustavad vana migratsioonilepingu, mis näeb muu hulgas ette ebaseaduslike sisserändajate tagasisaatmise Liibüasse, teatasid ühisel pressikonverentsil riikide välisministrid.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Liibüa visiidil viibinud Itaalia välisminister Enzo Moavero Milanesi nimetas lepet märkimisväärseks ja paljulubavaks.  Välisministrid ei täpsustanud laupäeval koheselt, kas leppesse on sisse viidud muudatusi, vahendab BNS.

Lepingu allkirjastasid 2008. aastal Itaalia tollane peaminister Silvio Berlusconi ja Liibüat valitsenud Muammar Gaddafi. Lepingu kohaselt üritab Liibüa ohjeldada illegaalsete immigrantide tulva ja võtab vastu ka tagasi saadetavaid sisserändajaid.

Lepingu täitmine katkes 2011. aastal, kui Gaddafi võimult kukutati ja seejärel tapeti. Pärast seda on kunagi Itaalia kolooniaks olnud Liibüas valitsenud kaos, kus vastakuti on nii rivaalitsevad poliitilised jõud ja sõjapealikud, kui ka kaks ajaloolist piirkonda, Tripolitaania ja Kürenaika.

Lääneriikide osalusel või vähemalt heakskiidul on kukutatud veel mitmeid Lähis-Ida ja Põhja-Aafrika diktaatoreid, kuid Idale sobimatu Lääne demokraatia eksport on kõik need riigid lõpuks kaosesse paisanud.

Liibüa diktaatori Muammar Gaddafi puhul on räägitud ka sellest, et tema kukutamise ajendiks polnud mitte diktatuurirežiimi kuriteod, vaid hoopis asjaolu, et Gaddafi soovis Liibüa nafta- ja gaasirahade abiga vabastada Aafrika riigid Euroopa ühepoolset kasu andva majandusliku mõju alt.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused