Itaalia: mida rohkem migrante, seda suurem kuritegevus

Rubriik Maailm On
- Updated

Itaalias sel nädalal avalikustatud raporti kohaselt on olemas selge seos kuritegevuse ja maale saabuvate migrantide arvu vahel.

Raport „Rohkem immigrante = suurem kuritegevus“ võtab kokku Confcommercio gupi poolt läbiviidud uuringu kuritegevuse ja immigratsiooni vaheliste statistiliste seoste kohta. Raporti kohaselt kaasneb 1% immigrantide lisandumisega kuritegevuse kasv 0,4%.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Uuringust selgus, et itaallaste hulgas on 1000 elaniku kohta 4,3 süüdimõistetud kurjategijat, samas kui legaalsete immigrantide hulgas on see näitaja kahekordne, ehk 8,5% süüdimõistetut 1000 elaniku kohta. Eriti ärevust tekitav on aga kuritegevuse tase illegaalsete immigrantide hulgas – 247 inimesest 148 on kriminaalse taustaga, ehk ligi 50% neist on kurjategijad. Esmakordselt Itaalias on kuritegevus suurem riigi põhjapoolses osas (mitte enam Lõuna-Itaalias), kus on ka kõige rohkem immigrante ja asüülitaotlejaid.

Uuringu andmetel on kuritegevus läinud Itaalia ettevõtetele 2016. aastal maksma 26,5 miljardit eurot. Näiteks on maad mööda ringirändavad illegaalid läinud restoranipidajatele maksma 5,6 miljardit eurot, seda maksmata arvete tõttu, ja poevargused 3,6 miljardit. Samuti on registreeritud varasemast tunduvalt rohkem tõsiseid kuritegusid, nagu röövimised ja ähvardamised. Uuringu kohaselt on 2016. aastal langenud ähvardamiste ja väljapressimiste ohvriks iga kümnes Itaalia ettevõtte omanik, kellest 61% on hirmu tõttu väljapressijatele ka maksnud.

Uuring hõlmas 900 erinevat ettevõtet ja selle kohaselt on kõige haavatavamad toitlustusettevõtted (14%) ja avalik teenistus (12%).

Confcommercio grupi juht Carlo Sangalli rääkis sel nädalal toimunud konverentsil, et illegaalne immigratsioon, väljapressimised ja röövimised on läinud Itaaliale maksma ka kõigele lisaks 180 000 töökohta. Sangalli on kutsunud Itaalia valitsust üles kehtestama karmimaid karistusi igasuguse seadusetu tegutsemise eest.

Sel aastal on Itaaliasse saabunud rekordarv migrante (165 000) ja nende arv kasvab iga päevaga.

Allikas: Breitbart.com 

FOTO: AP/Scanpix – migrantseiklejad Lampedusa saare lähedal

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused