Itaalia pani pidevalt seadusi rikkuva inimkaubalaeva Aquarius aresti alla

Maailm,
©AFP/Scanpix
Migrandismugelduslaev Aquarius.

Itaalia andis käsu arestida Vahemerel paadipõgenikke päästev laev Aquarius, sest väidetavalt käitles ta prügi seadusvastasel viisil, ütles ühendus Piirideta Arstid (MSF) teisipäeval.

Alus, mida MSF ja SOS Méditerrané kasutavad migrantide kokkukorjamiseks ja mis praegu seisab Marseille’ sadamas, kahtlustatakse 24 tonni potentsiaalselt mürgiste jäätmete äraandmises harilike jäätmete pähe, teatas Itaalia meedia.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Võimud blokeerisid MSF-i pangaarved Itaalias. Sitsiilia Catania linna prokuratuur uurib MSF-i üüritud laevadelt Aquarius ja Vos Prudence pärinevate migrantide riiete, toidujäätmete ja sanitaarjäätmete käitlemist Itaalia sadamates.

Aquarius seisab Marseille’ sadamas sestpeale, kui Panama tühistas Itaalia immigratsioonivastase valitsuse palvel laeva õiguse seilata tema lipu all. See tähendab, et seaduslikult alus merele minna ei või.

Nagu arvata oligi, hakkasid vabaühendused Itaalia otsust võtma kui inimkaubitsemisele piiri pannud Rooma valitsuse kiusu nende suhtes, kuid see laev on varemgi seaduserikkumistega silma paistnud. Septembris hoiatas siseminister Aquariust, et mingu kuhu tahes, ainult mitte Itaalia sadamatesse. Ka juunis keelas Itaalia inimsmugelduslaeval maabuda, mille järel viis Aquarius oma musta lasti Valencia sadamasse Hispaanias.

“Ainus kuritegu, mida me praegu Vahemerel näeme, on otsingu- ja päästesüsteemi täielik likvideerimine,” ütles MSF-i Itaalia direktor Gabriele Eminente. Paraku on see süsteem paistnud silma ääretu anarhismiga ning rändekriisi süvendamisega, mille pidurdamise ainus võimalus ongi lõpetada vabaühenduste ja inimkaubitsejate koostöö.

Tavalised asjad, mille vastu sellised laevad patustavad, on transponderite väljalülitamine, mis ei võimalda nende asukohta määrata; koostöö inimkaubitsejatega, kus nendega peetakse pidevat sidet, et kohtumispaigas last üle anda; vale lipu all sõitmine (Lifeline), kehtestatud piirangute eiramine, näiteks territoriaalvetesse sisenemine; Liibüa rannavalvega koostööst keeldumine ja palju muud.

Nii ongi niinimetatud päästelaevad tõelised piraadialused, mis väidetava inimlikkuse sildi all eiravad tegelikult kõikvõimalikke seadusi, rääkimata sellest, et nende tegevus ergutab üha uusi paate teele asuma, “päästelaev” aga ei pruugi neid alati leida või on see tormi tõttu võimatu – Aquariuse piraatide hingel on palju lainetes märja haua leidnud elusid!

Rahvusvahelise Migratsiooniorganisatsiooni andmetel on alates 2013. aastast Vahemere keskosas uppunud umbes 15 000 migranti. Sama aja jooksul on Itaalias randunud 600 000 migranti.

Allikas: BNS

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused