Itaalia professor: enamik jutte Aafrika väljarände taustast on müüdid

Rubriik Maailm On
Immigrandid
©AFP Photo/Scanpix
Albaania seisukoht on arusaadav, sest sellised mehed ei ärata üheski sihtriigis usaldust.

Itaalia professor Anna Bono lükkab ümber kõige sagedamini esitatavaid väärarusaamu pagulaste kohta.

Professor Anna Bono sõnul on ainult 5 protsenti Itaaliasse saabuvatest inimestest õiged pagulased. Kõik teised on elujõulised — nad maksavad oma reisi eest ja võltsitud dokumente ostes tuhandeid dollareid, nii et tegelikult nad ei ole vaesed.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Üle Vahemere saabunud põgenikest said 2015. aastal vaid 3500 inimest Itaalias positiivse otsuse ehk nad tõestasid, et on tõesti hädas. 2016. aastal oli see arv alla 5 000 ja 2017. aastal veidi üle 6000. Need arvud tähendavad vaid 5-8 protsenti kõigist varjupaigataotlejatest, kes riiki sisenevad. Kõik ülejäänud on parema elu otsijad.

Bono ütleb, et nende inimeste reisimine Aafrikast Euroopasse on ebaseaduslik, ja seetõttu kasutavad immigrandid kuritegelike organisatsioonide teenuseid. Nad peavad kohaleviimise ja dokumentide eest maksma hiigelsummasid ja kuna nad saavad seda endale lubada, ei saa vaesusest ega hädast rääkida.

Järgmine müüt on see, et Aafrika riikide abistamine aitab olukorda parandada. Anna Bono ütleb, et Aafrika riike aidatakse pidevalt ning Must Manner on humanitaarabi ja arengukoostöö poolest kõige enam tuge saanud kontinent. Märkimisväärne osa toetustest läheb korrumpeerunud riiklikele süsteemidele, mis lähtuvad hõimusuhetest, mitte otseselt hädas olevatele vaestele. Anna Bono sõnul ei saa Aafrika eksportida, sest ta suudab ainult endale tarbimiseks toota, ning ta soovitab Lääne abistajatele motoks “andke vähem raha ja nõudke paremat valitsemist”.

Vale on ka see, et Aafrika riigid üritavad piirata väljarännet. Tegelikult ei lahku Aafrikast mitte meeleheitel inimesed kaugetest küladest, vaid inimesed, kes on midagi elus saavutanud ja kellel on mingid vahendid lahkumiseks — nad on lihtsalt väsinud sealsest korruptsioonist ja näevad lahkumises viimast võimalust. Kõige selle eest vastutavad sealsed valitsused.

Lisaks hoiatab Anna Bono selle eest, et väljarännet kasutavad terroristlikud organisatsioonid oma relvaostude rahastamiseks — nad on loonud väljarände võrgustiku, mis viib lahkujad Vahemere äärde, neilt saadud raha eest aga ostetakse relvi ja tuuakse Islamiriigi võitlejaid Lähis-Idast Aafrikasse. Lisaks sellele viiakse rändevõrgustiku kaudu Euroopasse terroriste, et nood seal kuritegusid sooritaks.

Professor Anna Bono oli 2015. aastani Turu Ülikooli Aafrika ajaloo ja institutsioonide uurija ning elab juba mitu aastat Aafrikas. Ta on töötanud koos mitmete ülikoolide ja institutsioonidega, sealhulgas Itaalia välisministeeriumiga, ning on avaldanud üle 1600 artiklit ja esseed Aafrika rahvusvaheliste suhete, koostöö, demograafia ja rände kohta.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused