Itaalia professor: üha enam Euroopa moslemeid radikaliseerub

Maailm,
©AFP/Scanpix
Euroopa ei vaja sellist tulevikku! Moslemid Saksamaal.

Itaalia Louvaini ülikooli professor Felice Daddetto ütleb, et ilmalike moslemite arv Vanas Maailmas langeb, kuid äärmuslaste arv seevastu kasvab, vahendab ajaleht Il Giorna.

Daddetto usub, et tänapäevase pragmaatilise islami väärtusmaailm ei ole moslemi seisukohast atraktiivne ja selle tulemusena liiguvad rohkem moslemid radikaalses suunas.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Professori sõnul tunneb 80% Euroopa moslemitest tõmmet usu poole ja eriti just noored moslemid osalevad üha enam palvetamistes. Need noored on radikaliseerumise suhtes ka vastuvõtlikumad.

Daddetto arvates on islamiusuliste integratsioon Euroopas ebaõnnestunud. “Uuringud näitavad, et isegi kolmanda ja neljanda põlvkonna sisserändajad kõhklevad üha enam oma kuuluvuses ega tunneta ennast euroopaliku kultuuriruumi osana, ” väidab ta

Islami terrorirünnak Strasbourgis tõestab professori esile tõstetud arengut: Telegraphi andmetel oli terrorirünnaku sooritanud Cheriff Chekat Prantsusmaal sündinud ja vanglas radikaliseerunud moslem.

Endine terroristide üle kohut pidanud kohtunik Jean-Louis Bruguière ütleb Guardiani artiklis, et Chekatt oli tüüpiline noor radikaliseerunud islamist. “Nad suudavad ühendada usu isegi alkoholi tarvitamise ja sealiha söömisega,” rääkis Bruguière.

Kohtuniku sõnul on noori radikaliseerunud islamiste võimalik sellelt teelt tagasi tuua, kuid takistuseks on see, et äärmuslaste hulka jõudnud noored alustavad kohe vägivallaga, ja siis enam tagasiteed ei ole.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused