Itaalia siseminister Matteo Salvini keerab inimkaubandusel kruvid üha tugevamalt kinni

Rubriik Maailm On
©AP/Scanpix
Migrandikorjelaevad rikuvad Vahemerel erinevate riikide seadusi, meresõidureegleid ja ohutustehnikaid ning aitavad kaasa inimkaubanduse õitsengule.

Itaalia valitsus on otsustanud hakata trahvima organisatsioone, kes tegelevad Vahemerd ületavate migrantide üleskorjamisega.

Ilma loata Itaalia vetesse sisenevatele laevadele võidakse määrata kopsakas rahatrahv. Mitmendat korda loata Itaalia vetesse sisenevad laevad aga konfiskeeritakse.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Itaalia siseministri Matteo Salvini sõnul võib selliste laevade kapteneid, omanikke või operaatoreid oodata kuni 50 000 eurone rahatrahv. Samuti on politseil edaspidi võimalik viia läbi salajasi operatsioone inimsmugeldajate paljastamiseks.

Valitsuse ettepaneku peab heaks kiitma ka Itaalia parlament, kus Salvini parteil Liigal ja tema koalitsioonikaaslastel on enamus.

Siiani on Itaalia lükanud päästelaevadele karmimate karistuste määramist edasi ÜRO terava kriitika ja Itaalia presidendi Sergio Mattarella vastuseisu tõttu. Kuid teisipäeval toimunud valitsusistungil otsustati ettepanekuga siiski parlamendi ette minna. Salvini sõnul on tegemist järgmise sammuga Itaalia julgeoleku tagamisel ja ta on täiesti kindel, et see on kooskõlas kõigi rahvusvaheliste ja siseriiklike seadustega.

Valitsus on ühtlasi teinud ettepaneku karmistada karistusi politseinikele vastu hakkamise eest. Politsei ründamise eest pesapallikurika vms võib saada kuni nelja aastase vanglakaristuse. Oma nägu varjavaid meeleavaldajaid võib ees oodata kuni kolme aastane vanglakaristus ja kuni 6000 eurone rahatrahv.

Itaalia valitsus jätkab seega endiselt oma karmi migratsioonipoliitikat ja Itaalia sadamad jäävad rahvusvahelistele migrandipäästelaevadele ka edaspidi suletuks. Aasta jooksul on Salvini eestvedamisel võetud vastu mitmeid olulisi migratsiooni piiravaid seadusi, näiteks humanitaarkaitse lõpetamine migrantidele, kes ei kvalifitseeru põgenikeks.

Allikad: Die Welt, DW

Refereeris Triin van Doorslaer

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused