Itaalias arreteeriti hoogsalt immigrante smugeldanud Riace linnapea Domenico Lucano

Rubriik Maailm On
©Reuters/Scanpix
Riace migrandid protestimas oma patrooni Domenico Lucano toetuseks

Möödunud nädalal pani Itaalia politsei koduaresti väikelinna Riace linnapea Domenico Lucano, kuna too on väidetavalt tegelenud juba pikemat aega illegaalsete migrantide Itaaliasse smugeldamisega. Townhall vahendab, et Lucanot süüdistatakse Itaalia immigratsiooniseaduste rikkumises, migrantide võltsabielude organiseerimises ja linna raha väärkasutamises põgenike abistamiseks.

Lucanot süüdistatakse ka äritegevuse edendamises, mis annab eelise migrante tööle palkavatele ettevõtetele.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Süüdistajate sõnul tegelesid nad juba pikemad aega Lucano jälgimisega, tema telefoni kuulati pealt ja vähemalt ühel korral saadi jälile võltsabielu soovitamises illegaalsele naissoost immigrandile. Linnapeana on Lucanol kontroll ka linna elanikeregistri üle. Ühes telefonivestlustes ütles Lucano, et on varemgi sarnaseid abielusid korraldanud ja et saab teha seda kiiresti. Ta pakkus Nigeeriast pärit naisele ka ID-kaarti ja Riace linna residentsust.

Aastaid on Riacet toodud eeskujuks migratsioonisõbraliku linnana. Varasemalt on peavoolmeedias mitmeid kordi kiidetud Lucano poliitilist suunda väikelinna päästmisel demograafilisest august ja majanduslikust ning sotsiaalsest mandumisest. Linn on võtnud vastu enam kui 6000 asüülitaotlejat. Paistab, et Lucanol ei ole isegi olnud vaja maffia toetust, sest tal tänu oma migratsiooni toetavale tegevusele on tal õnnestunud suunata hulgaliselt riigi raha oma linnakassasse. Washington Posti andmetel on Lucano ja teiste sarnast mustrit kasutavate linnapeade jaoks majanduslikult väga kasulik tuua oma linna võimalikult palju migrante. Riaces on hulgaliselt kohalike poolt maha jäetud tühje maju ja kohalik linnavalitsus saab Itaalia valitsuselt 35 eurot päevas ühe asüülitaotleja kohta. Paljudes Kalaabria väikelinnades on noorte tööpuudus tõusmas 55%-ni ja massiliselt noori hakkajaid inimesi lahkub piirkonnast. Tühjadeks jäänud majadesse paigutatakse aga migrandid. Lisaks Riacele, on nii tehtud veel vähemalt neljas Kalaabria väikelinnas.

Lucano skeemi ja illegaalse tegevuse peatamine toimub peamiselt tänu juunis ametisse astunud uuele Itaalia valitsusele. Siseminister ja Liiga juht Matteo Salvini on tuntud massimigratsioonivastane ja tegutseb ka sellele vastavalt. Lucano arreteerimisele reageeris Salvini Twitteris: „Mida ütlevad nüüd kõik need heategijad, kes tahavad täita Itaalia immigrantidega?“ Ka Liiga koalitsioonipartner Viie Tähe Liikumine kommenteeris Lucano arreteerimist, kinnitades, et valitsus on kuulutanud immigratsiooniärile sõja.

Allikas: Townhall

Refereeris Triin van Doorslaer

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused