Itaalias suletakse kunagine Euroopa suurim pagulaskeskus, mis nüüd on mõttetuks muutunud

Maailm,
- Updated
©AFP/Scanpix
Suletav Mineo pagulaskeskus.

Sitsiilias Mineos suletakse teisipäeval Itaalia siseminister Matteo Salvini kohalolul üks pagulaskeskus, mis oli kunagi Euroopa kõige suurem omataoline.

“Lubadus on täidetud,” ütles ka asepeaministri ametit kandev Salvini läinud nädalal, kui keskuse viimased asukad viidi Calabriasse teisse pagulaskeskusesse.

Mineo pagulaskeskus oli kunagi USA sõjaväe majutuskompleks, mis meenutab Ameerika äärelinna. Praegu valvavad seda Itaalia sõdurid, kes takistavad inimesi sinna sisenemast.

2014. aastal elas keskuses üle 4100 inimese. Alates sellest ajast on selle elanike arv järjest langenud. Kui Liiga ja Viie Tähe Liikumine (M5S) mullu juunis võimule tulid, oli sinna jäänud 2500 pagulast.

Alates 2011. aastast keskuses töötanud psühholoog Massimiliano Terrasi rääkis, et algul olid keskuses hügieenitingimused rahuldavad, kuid asjad läksid halvemaks, kui elanike arv kerkis üle 3000.

Keskuses on umbes 400 kollast ja roosat maja ajast, mil seda kutsusid koduks USA sõjaväelaste pered. USA sõjavägi loobus selle liisimisest 2010. aastal. Selle vastuvõtukeskuseks muutmine ja pagulaste saabumine tegi murelikuks kohalikud sitsiilased, kuivõrd migrandid olid valmis apelsinihooajal töötama 10-20 euro eest päevas, mis kohalike jaoks oli liiga vähe.

Keskuses töötas 400 kohalikku inimest ja Mineo praegune meer Giuseppe Mistretta ähvardas tagasi astuda, kui riik ei aita neil uut töökohta leida. Samal ajal on käimas mitu juurdlust, kus Mineo eksmeeri ja keskuse endist direktorit kahtlustatakse hangetes teatud poolte soosimises ja migrantide arvu ülepaisutamises, et saada riigilt rohkem raha.

Jaanuaris ajas politsei laiali keskusest tegutsenud narkokaubanduse ja prostitutsiooniga tegelenud organiseeritud kuritegeliku rühmituse. (AFP-BNS)

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused