Jaak Madison Angela Merkelile: Saksamaa ajab valikulise solidaarsuse poliitikat

Rubriik Maailm On
©Uued Uudised
Jaak Madison.

Briti väljaanne Express kirjutab sellest, kuidas Eesti saadik Euroopa Parlamendis Jaak Madison süüdistas Saksamaa kantsler Angela Merkelit Saksamaa valikulisuses solidaarsuses aastate jooksul. See juhtus istungil, kus europarlament arutas pandeemia-järgset bloki taastumist.

“Hr Madison ütles raevukalt, et ei soovi Euroopat, mis muudaks oma poliitikat lähtuvalt sellest, mis on Saksamaa jaoks kõige kasulikum. Ta rõhutas, et pr Merkel ignoreerib partnerite huve ELis,” kirjutab Express.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

EL-is parlamendis esinedes ütles hr Madison: “Kuulasin teie kõnet väga sihikindlalt. Rõhutasite ühtsust ja solidaarsust. Kuidas ma pean sellest aru, kui Saksamaa on sageli täpsustanud, et solidaarsus on valikuline?”

“Soovite saada gaasi soodsa hinnaga, kuid eirate partnerite huve EL-i energiasektoris. Kuidas saab rääkida solidaarsusest, kui täna saavad paljud ELi põllumajandustootjad kaks kolmandikku toetustest, kuna Saksamaa on võrdse toetuse vastu, sest ei taha kaotada osa ühtsest turust? Kas solidaarsus tähendab teie jaoks, kui Saksamaa kontrollib rännet piiril ja kui probleem muutub liiga suureks, kehtestate lihtsalt kvoodid? Ma ei taha sellist Euroopat,” lisas Madison.

Angela Merkel esitas kolmapäeval oma visiooni suuremast ühtsusest ja demokraatiast, et tagada Euroopa Liidu väljapääs koroonakriisist, mida ta nimetas oma suurimaks väljakutseks.

Allikas: Express

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused