Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Jaak Madison: EL peaks oma suhtumist demograafiasse muutma

-
13.09.2023
JAAK MADISON

Ursula von der Leyeni aastakõne järel ka plenaarsaali debatis sõna võtnud EKRE eurosaadik Jaak Madison tõstatas nii seal kui hilisemas videointervjuus Postimehele demograafia küsimuse.

Vastuseks Postimehe küsimusele, mida EL demograafia vallas ära teha saaks, ütles Madison, et esimene asi algab suhtumisest. Tema hinnangul on praegu liialt levinud kuvand lastest kui tülikatest pudinatest, kes takistavad naistel oma elu elamist. Seda suhtumist võiks tema sõnul ELi toetusel muuta.

„Euroopa Komisjon ei eralda mitte ühtegi senti selleks, et propageerida, näete, kui teil on üks laps, saage teine veel. Või, et kui teil on kaks last, saage kolmas veel. Näete, suured Euroopa perekonnad on ilusad. Et avalik arvamus muutuks, et lapsed ei ole mingid tüliõunad, vaid lõpuks need, kes sulle vanaduses maksavad pensioni läbi maksude,“ sõnas ta.

EKRE eurosaadiku sõnul võiks Euroopa Komisjon ka liikmesriike kohustada, et nood võtaksid kasutusele sarnased toetuspaketid nagu Eesti vanemapalk – et lapsega kodus olev inimene ei peaks muretsema oma töö ja sissetuleku pärast. Eesti olukord on selles osas tema hinnangul üks maailma paremaid, paljudes Euroopa riikides on samasugused võimalused samas üpris ahtad.

Üldisemas plaanis leidis ka Madison, et von der Leyeni kõne andis märku lähenevatest eurovalimistest.

Madisoni sõnul jäi talle mulje, et von der Leyen üritas oma kõnes rõhutada, kui edukas ta viimase nelja aasta jooksul on olnud.

Nii Madison oma kõnes kui ka mitu kolleegi on rõhutanud, et rohepööre ei ole just kõige ideaalsem asi, mida teha, sest me kahjustame oma konkurentsivõimet ja see ei ole teaduslikult tõestatud, et kui me võtame vastu mingisugused väga radikaalsed kliimaseadused, kas see ka päriselt mõjutab kliimamuutusi.