Jaak Madison ENPA-l: migratsioonikriisi lahendamise võti on Süüria pagulaste abistamine lähiriikides

Maailm,
- Updated

Sel nädalal Strasbourgis Prantsusmaal toimunud Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) istungil oli arutlusel olukord Liibanonis ja Lähis-Idas.

Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) Eesti delegatsiooni liige Jaak Madison märkis ENPA Liibanoni teemalisel arutelul, et olukorra lahendamiseks on vajalik võitlus islamiterrorismiga, piirikontrolli taastamine Liibanonis ning põgenikelaagrite toetamine Liibanonis ja Jordaanias.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Liibanoni olukord on oluline kogu Euroopale, sest Lähis-Idas toimuvad protsessid mõjutavad meid otseselt ning see kohustab meid tegutsema,“ ütles Madison.

Ta rõhutas ühe tegevusena võitlust islamiterrorismiga. „Islamiäärmuslased on tegutsemas Liibanonis ja korraldamas järjepidevalt rünnakuid Iisraeli vastu. Iisraeli ega ühegi teise riigi ründamine ei ole aktsepteeritav,“ sõnas Madison ning lisas, et Euroopa riikide ülesanne on lõhkuda islamistlike organisatsioonide tegevus.

Madisoni sõnul on Liibanonis ligi 1,5 miljonit Süüria põgenikku. Tema hinnangul on migratsiooniprobleem ennetatav, kui põgenikele tagatakse elutingimused Lähis-Idas ehk nende kodumaa naabruses. „Meil on mõistlikum panustada põgenikelaagrite toetamisele Liibanonis ja Jordaanias, selmet lasta inimestel kontrollimatult tulla Euroopasse. Iga tõeline põgenik sooviks varjupaika võimalikult kodu lähedal, mitte tulla Saksamaale või Rootsi,“ ütles Madison.

BNS- UU

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused