Jaak Madison ENPA-l: migratsioonikriisi lahendamise võti on Süüria pagulaste abistamine lähiriikides

Maailm,
- Updated

Sel nädalal Strasbourgis Prantsusmaal toimunud Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) istungil oli arutlusel olukord Liibanonis ja Lähis-Idas.

Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) Eesti delegatsiooni liige Jaak Madison märkis ENPA Liibanoni teemalisel arutelul, et olukorra lahendamiseks on vajalik võitlus islamiterrorismiga, piirikontrolli taastamine Liibanonis ning põgenikelaagrite toetamine Liibanonis ja Jordaanias.

„Liibanoni olukord on oluline kogu Euroopale, sest Lähis-Idas toimuvad protsessid mõjutavad meid otseselt ning see kohustab meid tegutsema,“ ütles Madison.

Ta rõhutas ühe tegevusena võitlust islamiterrorismiga. „Islamiäärmuslased on tegutsemas Liibanonis ja korraldamas järjepidevalt rünnakuid Iisraeli vastu. Iisraeli ega ühegi teise riigi ründamine ei ole aktsepteeritav,“ sõnas Madison ning lisas, et Euroopa riikide ülesanne on lõhkuda islamistlike organisatsioonide tegevus.

Madisoni sõnul on Liibanonis ligi 1,5 miljonit Süüria põgenikku. Tema hinnangul on migratsiooniprobleem ennetatav, kui põgenikele tagatakse elutingimused Lähis-Idas ehk nende kodumaa naabruses. „Meil on mõistlikum panustada põgenikelaagrite toetamisele Liibanonis ja Jordaanias, selmet lasta inimestel kontrollimatult tulla Euroopasse. Iga tõeline põgenik sooviks varjupaika võimalikult kodu lähedal, mitte tulla Saksamaale või Rootsi,“ ütles Madison.

BNS- UU

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused