Jaak Madison: “Euroopa Liidu föderalistid said korraliku hoobi”

Maailm,
- Updated
©UU
Euroopa Parlamendi liige Jaak Madison.

Euroopa Parlament kiitis täna õhtul heaks Ühendkuningriigi Euroopa Liidust (EL) väljaastumislepingu häältega 621 poolt, 49 vastu ja 13 erapooletut. Sellega on tee Brexitile avatud.

Arutelul Euroopa Komisjoni presidendi Ursula von der Leyeni, EL-i Nõukogu eesistujariigi nimel sõna võtnud Horvaatia Euroopa asjade riigisekretäri Nikolina Brnjaci ja ELi läbirääkija Michel Barnier’ga, tegi parlament kokkuvõtteid väljaastumisprotsessist ja eesseisvatest väljakutsetest, vahendas BNS.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Pärast ajaloolist hääletust ütles EP president Sassoli, et ta on sügavalt kurb, et ollakse jõudnud sellesse punkti.

Euroopa Parlamendi liige Jaak Madison (EKRE) kommenteeris hääletustulemust: „Nüüd on 100% kindel, et Euroopa Liidu föderalistid said korraliku hoobi!“

Ta lisas, et kogu see debatt oli üle võlli naljakas ja hale samaaegselt: „Enamus parlamendiliikmeid halasid ja hädaldasid, et kuidas ikka Brexit pidavat olema demokraatia vastane (nende jaoks tähendab demokraatia seda, et valimis- ja referendumitulemused on vaid neile sobivad, vastasel juhul on süüdi parempopulistid) ning kuidas kunagi nad taas ühinevad Euroopa Liiduga. Vaevalt küll.“

Madison kirjeldas, et mitmed parlamendiliikmed lausa valasid pisaraid ning olid ahastuse äärel – osad neist olid muidugi iirlased ja šotlased, kes pigem muretsevad selle pärast, et nad kaotavad töökoha ja palga ning hüved. „Kurb lugu tõesti,“ ironiseeris Madison.

Ta lisas, et tähelepanuväärne oli see, et üks sotsialistide fraktsiooni liige ütles oma kõnes, et Euroopa Liit ei pidavatki kunagi olema ainult majandusühendus, vaid midagi palju “enamat”. „See “enamat” tähendab, et üks suur ühine riik, kus keskvalitsuseks Euroopa Komisjon. Sellest ka see tänane frustratsioon, sest sellele unistusele said nad hea löögi,“ oli Madison tulemusega rahul.

Väljaastumislepingu jõustumiseks pannakse see nüüd EL-i Nõukogus kvalifitseeritud häälteenamusega lõpphääletusele.

1. veebruaril algav üleminekuperiood lõpeb 2020. aasta detsembri lõpus. Mis tahes leping tulevaste EL-i ja Ühendkuningriigi suhete kohta tuleb sõlmida enne seda kuupäeva, et see saaks jõustuda 1. jaanuaril 2021.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused