Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Jaak Madison Euroopa Parlamendis: piiri kontrollimiseks mõeldud Frontex on rändeagentuuriks muutunud

28.01.2021
Laadime sisu...

“Kolmapäeva pärastlõunal oli Euroopa Parlamendi meie nn “migratsioonikomisjonis” teemaks olukord Kreeka saartel seoses migratsiooniga. Ülevaadet tulid andma Euroopa Komisjoni esindajana Beate Gminder ja Kreeka pagulaste nõukogu esindaja Spyros-Vlad Oikonomou.

Euroopa Liidul on organisatsioon Frontex, mis peaks teoreetiliselt tegelema välispiiride kaitsega. Näiteks eelmisel aastal oli selle eelarve 420 miljonit eurot, kuid mida me saanud pole, on tõhus piirivalve. Selle asemel tegeleb Frontex sisserände haldamisega ehk migrantide korjamisega pardale ja transportimisega Euroopa kallastele.

Esitasin oma küsimused, kuid kui oli peaesinejate aeg vastata küsimustele, siis minu esitatud küsimustest libiseti kiiresti üle. Pole ka üllatav, sest ilmselgelt ei soovita tegeleda probleemi algpõhjustega, milleks on olematu välispiiride kaitse.”

Vaadata saab ka SIIT

Jaak Madison, Euroopa Parlamendi saadik

Täiendatud uudisega!

Euroopa Liidu piirivalveagentuur teatas kolmapäeval, et peatab kogu tegevuse Ungaris pärast Euroopa Kohtu otsust, milles karmilt kritiseeritakse selle riigi asüülisüsteemi.

“Frontex peatas kogu oma tegevuse Ungari pinnal,” ütles Varssavis baseeruva agentuuri kõneisik Chris Borowski AFP-le.

Küllap siis ei suutnud Frontex migrante üle Ungari piiri smugeldada, madjaritel aga pole sellisest organisatsioonist migratsiooni tõkestamisel mingit kasu. (Toimetuse kommentaar)