Jaak Madison hääletab uue Euroopa Komisjoni vastu, sest see seab EL-i huvid liikmesriikide omadest ülimuslikumaks

Maailm,
©erakogu
EKRE eurosaadik Jaak Madison Strasbourgis.

Euroopa Komisjoni uue koosseisu kinnitamisel lubavad Eesti eurosaadikud selle poolt olla, ainult EKRE saadik Jaak Madison näitab punast kaarti.

Jaak Madison lubas uue Komisjoni vastu hääletada, sest tema hinnangul seavad Euroopa Komisjon ja selle uus president EL-i huvid kõrgemale liikmesriikide huvidest.

“Euroopa Komisjoni uus president Ursula von der Leyen on olnud oma Euroopa Liidu poliitika visioonides tugev föderalist, kelle sooviks on näiteks juurutada Euroopa Komisjoni poolt kontrollitavat migratsioonipoliitikat ning utoopset kliimapoliitikat, millega nõrgestataks liikmesriikide majandussüsteeme,” selgitas Madison ERR-ile.

“Euroopa Komisjon oma olemuselt üritab käituda kui ühenduse valitsus, kuid kellel pole selleks demokraatlikku mandaati ja tegevuse ajendiks pole mitte liikmesriikide huvid, vaid Euroopa Liidu ülimuslikud huvid,” lisas ta.

Von der Leyen tutvustab Euroopa Komisjoni uue koosseisu tegevuskava Euroopa Parlamendi täiskogule kolmapäeva hommikul, millele järgneb diskussioon ja hiljem hääletus. Kui parlament hääletab Euroopa Komisjoni täiskoosseisu kinnitamise poolt, peaks Euroopa Komisjon 1. detsembril tööd alustama.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused