Euroopa Parlamendi poliitgrupp Identiteet ja Demokraatia (ID) külastasid eile Itaalias Lampedusa saart, mis on sattunud viimaste aastate suurima sisserändesurve alla. Käesoleval aastal on ainuüksi Lampedusa saare jõudnud Euroopasse 64 000 sisserändajat, mis on taas pannud surve alla kogu Euroopa Liidu.
Eesti esindaja Euroopa Parlamendis ja grupis ID Jaak Madison (EKRE) külastas visiidi käigus migrantide vastuvõtukohta ning kohtus Lampedusa linnapea Filippo Manninoga. Madisoni sõnul on praegune olukord võrreldav 2015. aastaga ning see on pannud taas kõlama sõnumid, et Euroopa Liit vajab uue migratsioonipakti vastuvõtmist, mille sees on ka migrantide ümberjagamise plaanid.
Euroopa Parlamendi liikme sõnul on taas tõstatatud lahendused vildakad ja mittetoimivad, kuna ei tegele sisulise probleemiga, milleks on illegaalsete sisserändajate tõkestamine ja tõhusam piirivalve. „Inimlikult on täiesti arusaadav, et miljonid inimesed üritavad saada Euroopasse, kuid täiesti selge on see, et Euroopal on omad võimekuse piirid ja migratsiooniga on faktiliselt kaasnenud ka kuritegevuse kasv ja islamiäärmuslus. Arvestades Euroopa demograafilist olukorda, ei ole mingilgi moel mõeldav veelgi enamate migrantide vastuvõtmine ja veelgi vähem on mõeldav nende ümberjaotamine, millega võetaks liikmesriikidelt iseseisvus immigratsioonipoliitikas“, lausus Madison.
Jaak Madisoni sõnul on kõige realistlikum Taani immigratsioonipoliitika rakendamine, mille kohaselt tuleks luua vastuvõtukeskused kolmandates riikides Põhja-Aafrikas ning seejärel saab läbi vaadata taotlusi asüüli saamiseks. „Kõikidele inimkaubitsejatele ja migrantidele peab olema üheselt selge, et katsed saada illegaalselt Euroopasse on läbi kukkunud ning Lõuna-Euroopa riikide rannavalved peavad selleks teostama kas või paatide tagasilükkamisi lähterannikule. Seejärel antaks aga võimalus nendel inimestel siirduda migratsioonilaagritesse, kus oleks tõelistele põgenikele tagatud esmavajaduste rahuldamine ja võimalus taotleda asüüli,” on Jaak Madisoni seisukohta.
Fotol: Jaak Madison kohtus Lampedusa linnapea Filippo Manninoga