Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Jaak Madison osaleb kõrgetasemelisel julgeolekukonverentsil Londonis

30.08.2023
Jaak Madison.
© UU

Londonis toimuval julgeolekukonverentsil arutatakse küberjulgeoleku, inimkaubanduse, rahapesu, terrorismi ja kosmoseturvalisus üle 30. augustist 1. septembrini. Ohtudest, mis valitsevad rahvusvahelist julgeolekut kosmoseruumis, teeb ülevaate Euroopa Parlamendi liige Jaak Madison.

„Arvestades asjaolu, et kõik maapealsed seadmed alates GPS süsteemidest, navigatsioonisüsteemidest kuni tänapäevaste relvastussüsteemideni on seotud toimivate satelliitühendustega, siis see omakorda paneb aina kasvava olulisuse julgeolekule kosmoseruumis“, ütles Jaak Madison.

“Selleks, et reageerida aegsasti kasvavale Hiina mõjule globaalselt ning ohtudele, mida kujutab endast Venemaa Euroopale, tuleb ka Eestil koos Ameerika Ühendriikidega olla kursis julgeolekumuredega kosmoseruumis, mida kujutavad meile mittesõbralikud riigid,” lisas Madison.

Julgeolekufoorumil Londonis osaleb 305 parlamendiliiget 62 riigist. Foorum on jälgitav ka veebi vahendusel: https://pi-sf.com

Parlamentaarne luure- ja julgeolekufoorum on juhtiv rahvusvaheline julgeolekufoorum, mis pakub parlamendiliikmete ja valitsusametnike teadmisi ja koostööd, et suurendada Ameerika Ühendriikide liitlaste arusaamist praegustest ülemaailmsetest julgeolekuohtudest, luues samal ajal toimivaid lahendusi nende vastu võitlemiseks. Foorumi algataja on endine USA kongressiliige Robert Pittenger.