Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Jaak Madison: putšikatse muutis Türgi liitumisvõimalused EL-iga problemaatiliseks

18.07.2016
13632808_1114197651975733_1238352323_o

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni aseesimehe Jaak Madisoni hinnangul on Türgis nurjunud riigipöördekatsel ka positiivseid külgi. Näiteks on oluliselt halvenenud selle euroopalikke väärtusi suuresti eirava riigi väljavaated liituda EL-iga, mis teeks ühendusele olulist kahju. Samuti ei usu Madison, et Türgi võiks nüüd kiiresti saada täielikku viisavabadust.

“Kuna Türgi seis on jätkuvalt segane, pole midagi ülemäära positiivset loota ka lähiajal,” kirjutas Madison sotsiaalmeedias. “Kuid nagu alati, on asjadel ka siin häid külgi – olenemata tegelikkusest ja riigipöörde reaalsetest motiividest ning korraldajatest on Türgi võimalus saada viisavabadus Euroopa Liiduga praktiliselt olematu, rääkimata EL-i liikmelisusest.”

“Kas keegi kujutaks ette, et ühe jalaga kodusõjas olev, migrante miljonites riiki lubav, islamiäärmuslust soodustav ning ilmaliku riigivalitsemise pooldajaid lintšiv Türgi saaks viisavabaduse,” küsis Madison retooriliselt.

EKRE fraktsiooni nõunik riigikogus ja Uute Uudiste peatoimetaja Urmas Espenberg arvab, et Madisoni seisukohtadega tuleb nõustuda, kuid teades Erdogani kui kavalat ja julma mängurit, võib ta hakata pingeid kruvima ja taas Euroopasse pagulasmasse suunama. Euroopa poliitikute pehmus selles küsimuses aga on tuntud ja teada.  “Tulevik on igal juhul tume, sest massiarestid ja kõikide Erdoganile ebameeldivate inimeste kõrvaldamine on käivitunud suure hooga.”

BNS- UU