Jaak Madison: putšikatse muutis Türgi liitumisvõimalused EL-iga problemaatiliseks

Maailm,
- Updated
13632808_1114197651975733_1238352323_o

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni aseesimehe Jaak Madisoni hinnangul on Türgis nurjunud riigipöördekatsel ka positiivseid külgi. Näiteks on oluliselt halvenenud selle euroopalikke väärtusi suuresti eirava riigi väljavaated liituda EL-iga, mis teeks ühendusele olulist kahju. Samuti ei usu Madison, et Türgi võiks nüüd kiiresti saada täielikku viisavabadust.

“Kuna Türgi seis on jätkuvalt segane, pole midagi ülemäära positiivset loota ka lähiajal,” kirjutas Madison sotsiaalmeedias. “Kuid nagu alati, on asjadel ka siin häid külgi – olenemata tegelikkusest ja riigipöörde reaalsetest motiividest ning korraldajatest on Türgi võimalus saada viisavabadus Euroopa Liiduga praktiliselt olematu, rääkimata EL-i liikmelisusest.”

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Kas keegi kujutaks ette, et ühe jalaga kodusõjas olev, migrante miljonites riiki lubav, islamiäärmuslust soodustav ning ilmaliku riigivalitsemise pooldajaid lintšiv Türgi saaks viisavabaduse,” küsis Madison retooriliselt.

EKRE fraktsiooni nõunik riigikogus ja Uute Uudiste peatoimetaja Urmas Espenberg arvab, et Madisoni seisukohtadega tuleb nõustuda, kuid teades Erdogani kui kavalat ja julma mängurit, võib ta hakata pingeid kruvima ja taas Euroopasse pagulasmasse suunama. Euroopa poliitikute pehmus selles küsimuses aga on tuntud ja teada.  “Tulevik on igal juhul tume, sest massiarestid ja kõikide Erdoganile ebameeldivate inimeste kõrvaldamine on käivitunud suure hooga.”

BNS- UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused