Jaak Madison selgitab, miks ta jäi olulise totalitarismi hukka mõistva resolutsiooni hääletusel erapooletuks 

Maailm,
©UU
Jaak Madison

Euroopa Parlament võttis eelmisel nädalal suure häälteenamusega vastu resolutsiooni totalitaarsete režiimide kuritegudest, milles juhitakse muu hulgas tähelepanu sellele, et kommunistlike ja natslike režiimide kuritegude tunnistamine ja teadvustamine on Euroopale oluline tänapäevases infosõjas.

EKRE saadik Euroopa Parlamendis Jaak Madison jäi erapooletuks. Ta selgitas, et üldiselt oli resolutsioon tema hinnangul õige, aga tähelepanu juhtimine kommunismi-natsismi kuritegudele suudeti ära rikkuda päevapoliitilise propagandaga.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Madison tõi punktina, mis takistas tal poolt hääletamast, välja järgmise osa resolutsioonist: “…arvestades, et avalikult radikaalsed, rassistlikud ja ksenofoobsed rühmitused ja erakonnad õhutavad vihkamist ja vägivalda ühiskonnas, näiteks vihakõne levitamisega internetis, mis toob sageli kaasa vägivalla, ksenofoobia ja sallimatuse suurenemise”.

“Küsimus on, et kes need kohutavad jõud on? Teatavasti on vasakäärmuslike jõudude poolt nimetatud tavalisi paremkonservatiivseid erakondi, kes üritavad takistada inimkaubandust ja massiimmigratsiooni, nendeks “rassistideks” ja “ksenofoobideks”. Paraku selline retoorika devalveerib põhirõhku ajaloo kuritegude mäletamiselt,” tõdes Madison ERR-ile.

Samuti tõi ta välja punkti, milles parlament “mõistab hukka ajaloo ümberkirjutamise ja natsidega koostööd teinud isikute ülistamise mõnes EL-i liikmesriigis ja peab äärmiselt murettekitavaks radikaalsete ideoloogiate üha laiemat tunnustamist ning fašismi, rassismi, ksenofoobia ja muude sallimatuse vormide uut omaksvõtmist Euroopa Liidus”.

“Kas selle alla peaks kuuluma siis ka need mehed, kes sõdisid Eesti vabaduse eest, kandes olude sunnil Saksa mundrit? Kas sellise punkti heakskiitmisega resolutsioonis peaksin ma salgama oma vanaisa panust võitlemaks bolševistliku okupatsiooni vastu?” küsis Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) poliitik.

“Kõigest eelnevast johtuvalt pidasin mõistlikuks jääda erapoolikuks. Kuna ma mõistan totaalselt hukka nii kommunismi kui natsismi kuriteod, siis ei saanud ma resolutsiooni vastu hääletada. Samas ei saanud ka poolt olla eeltoodud põhjustel,” tõdes Madison. (ERR-UU)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused