Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Jaak Madison: Ungari vastu hääletanud eurosaadikud Paet, Toom, Kelam, Padar ja Tarand on lakeid!

-
12.09.2018
Jaak Madison
© UU

“Kui kuskil on kasulikud idioodid ja “Putini agendid”, siis on nendeks meie eurosaadikut Brüsselis Urmas Paet, Yana Toom, Tunne Kelam, Ivari Padar ja Indrek Tarand. Nad hääletasid Euroopa Parlamendis Ungari vastu ehk toetasid resolutsiooni, millega on võimalik kehtestada sanktsioonid meie liitlase vastu,” ütles EKRE saadik Jaak Madison. 

“Ungari on Eesti sõber ja liitlane NATO-s, Ungari on panustanud üle miljardi euro kaitsmaks oma välispiire ehk Euroopa Liidu välispiiri, mis on ka meie julgeoleku osa. Meie saadikute käitumine on vesi meie vaenlaste veskile ja julgeolekualaselt on Venemaa suurimaks probleemiks.”

Madisoni sõnul on Ungaril täielik õigus otsustada oma reformide üle, meeldigu see eurovasakpoolsetele või mitte. “Kui Igor Gräzin välja arvata, siis on meie saadikud Euroopa Parlamendis paraku lakeid, kes eelkõige toetavad föderalismi, mitte ei tööta Eesti huvide nimel. Mis veelgi hullem: paljusid neist valitakse järgmistel valimistel uuesti. Seega rohkem mõistust enne järgmisi Euroopa Parlamendi valimisi!”

Euroopa Parlament hääletas kolmapäeval ülekaalukalt Ungari peaministri Viktor Orbáni valitsuse poliitikat tauniva resolutsiooni poolt. Euroopa Liidu põhiväärtuste ja õigusriigi põhimõtete õõnestamise tõttu Ungari suhtes nn artikkel 7 protseduuri käivitamise poolt andis hääle 448 ja vastu 197 saadikut.

UU

LOE LISAKS

Eesti eurosaadikud tahavad Ungari karistamist, vaid Igor Gräzin kaitseb vapraid hõimuvellesid

Variraport: Ungarit rünnatakse, sest ta ei luba EL-i bürokraatidel oma riiki kontrollida