Jaak Madison: Vaenulikke militaarjõudusid ei huvita Euroopa Parlamendi resolutsioonid ega karmid sõnad

Maailm,
- Updated

Euroopa Parlamendi plenaaristungil toimus kolmapäeva pärastlõunal arutelu seoses Venemaa sõjaväe koondamisega Ukraina piiri lähedale ja Venemaa 2014. aasta pommirünnaku ilmsiks tulemisega Tšehhi Vabariigis, kus Euroopa Liidu välisasjade ja julgeolekupoliitika kõrge esindaja Joseph Borell avaldas lootust, et suhete soojenemine Moskvaga on võimalik.

Euroopa Parlamendi ja väliskomisjoni liige Jaak Madison sõnas debatil, et tänapäeva Euroopa on nõrk.„Tahetakse nautida mugavat elu ning hoiduda konfliktidest iga hinna eest,“ märkis parlamendiliige.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Madison sõnas, et just seesama hea elu tahtmine iga hinna eest maksab varem või hiljem valusalt kätte. Ta tõi välja, et suuremat sõda pole Euroopa 75 aasta jooksul kogenud ning et viimased kolm põlvkonda on saanud mõnusalt elada.

Tema hinnangul on toonud see kaasa absurdsete probleemidega tegelemise, seda utoopilise roheleppe, näilise võrdsuse ja massimmigratsiooni soosimise näitel.

„Kui elu on liiga hea, hakkavad inimesed uusi probleeme välja mõtlema,“ sõnas Madison ja märkis, et need teemad nõrgestavad Euroopa Liitu. „Vaenulikke militaarjõudusid ei huvita Euroopa Parlamendi resolutsioonid ega karmid sõnad, vaid lihtsalt jõud,“ lausus Madison.

Jaak Madisoni sõnul on selleks vaja vastastikust austust, mis põhineb jõudude tasakaalul. „Tugev riik ei austa nõrgemat riiki,“ märkis Madison. Seepärast on tema hinnangul oluline, et Euroopa mõtleks rohkem enda kaitsevõime peale ja ohtudele, mis tulenevad suhetest Venemaaga.

„Si vis pacem, para bellum, nagu klassikud on öelnud (Kui ihkad rahu, siis valmistu sõjaks),” lausus Madison.

Videot saab vaadata ka SIIT

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused