Jaak Madisoni kõne europarlamendis Poola teemal pälvis poolakate seas tulise heakskiidu

Maailm,
©UU
Euroopa Parlamendi liige Jaak Madison.

Poola poliitikaportaal wPolytice.pl kirjutab Jaak Madisoni kohta: Eesti eurosaadik Poola kaitsel.

Euroopa Parlamendi täiskoguistungil Strasbourgis toimus kolmapäeva õhtul debatt õigussüsteemi olukorrast Poolas. Eestist valitud Euroopa Parlamendi liikmetest esines sõnavõtuga Jaak Madison, kes rõhutas Poola õigust ise otsustada oma justiitsreformide üle.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Täpselt kolm kuud tagasi toimunud Poola parlamendivalimistel toetas üle 43% poolakatest tänast valitsust ja võimuerakonda. Poolakad olid väga hästi teadlikud justiitsreformi vajalikkusest ja sisust, mis sai alguse juba kolm aastat tagasi. Seega see legaliseeris poliitiliselt võimuerakonna kava õigussüsteemi uuendada. Lisaks on paljud kriitikutest kohtunikud väitnud, et nad on andnud vande teenida Poola õigussüsteemi, kuigi tegelikult on reformist puudutatud kohtunikud andnud oma vande Nõukogude Poolale ja sellest ka tuleneb põhjus reformi vajaduseks”, ütles Madison oma kõnes.

Madison lõpetas oma kõne seisukohaga, et Euroopa Parlament on kahepalgeline ja silmakirjalik rääkides väärtustest ja õigusriiklusest: “Siin kritiseeritakse Poolat, kuna see soovib uuendada kohtusüsteemi ja vabaneda kommunismiaja pärandist, kuid meie enda saalis siin täna ülistati kommunismi, Nõukogude Liitu ja Punaarmeed! Kas tõesti on sellised seisukohad siin aktsepteeritud ja kooskõlas meie väärtustega, kui heroiseeritakse ideoloogiat, mis on tapnud üle 100 miljoni inimese  maailmas ja Punaarmeed, kes mõrvas näiteks 20 000 Poola ohvitseri Katõni metsas?”

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused